Uszkodzona klamka tylnej kanapy.

Uszkodzona klamka tylnej kanapy.

Postprzez bartek05 » 2015-12-17, 01:35

Cześć wszystkim,

Parę dni temu, zauważyłem, że lewa strona kanapy była niedomknięta i musiałem dosyć mocno docisnąć, żeby się zatrzasnęła.
Dzisiaj kupiłem choinkę, chciałem rozłożyć kanapę i niestety, ale nie dało się. Klamka była w pozycji otwartej a jednak kanapa dalej trzymała się na bolcu. Ciągnąłem do tego stopnia, że klamka się urwała, ale został kawałek, więc dało się tym ruszać. Niestety nie mogę nadal lewej strony otworzyć, prawa strona chodzi bez problemu, zamyka się i otwiera, ale przy jej otwartej zmieszczę 1 pasażera na tył, a czasem przydałoby mi się mieć tylko lewą stronę otwartą.

Czy jest jakikolwiek sposób demontażu tylnego lewego oparcia bez otwierania tego zamku?
Mam po bokach boczki, które nie są częścią oparcia, może da rade je jakoś ściągnąć i odkręcić bolec mocujący?
bartek05
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 5
Dołączył(a): 2015-12-17, 01:28
Model: A6 C5
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 2.4 ARJ 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1999
Imię: Bartek

Re: Uszkodzona klamka tylnej kanapy.

Postprzez bendzji » 2015-12-17, 07:23

Bolec odkręca od strony zamka , a boczek ściąga się po odkręceniu bolca więc nie tędy droga.

Sam zatrzask w oparciu trzyma się na torxie i wkręcie krzyżakowym - nie pamiętam czy jest do nich dostęp przy zamkniętym oparciu..
BYŁY : A4 B5 1.9TDI TIP , A6 C5 2.4 MULTI , A6 C6 3.0TDI MAN , A4 B5 1.8T TIP JEST : Ford Smax 2.0TDCI automat , A4 B7 2.0TDI MULTI
bendzji
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 1460
Dołączył(a): 2014-05-25, 07:40
Lokalizacja: Września
Model: A4
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0TDI BLB 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Multitronic
Rok: 2005
Imię: Michał

Re: Uszkodzona klamka tylnej kanapy.

Postprzez bartek05 » 2015-12-19, 09:18

Okej, nie obyło się bez łamania plastików. Musiałem połamać cały mechanizm otwierania kanapy z lewej strony, żeby dostać się do zamka. Tam wystarczyło pociągnąć dzwigienkę ręcznie i oparcie się złożyło.
Nowe oparcie (jedynie jako dawca części) już zamówione, notabene za śmiesznie pieniądze.
Niestety mechanizm/klamka tylnej kanapy jest białym krukiem i ciężko samą ją zdobyć.
bartek05
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 5
Dołączył(a): 2015-12-17, 01:28
Model: A6 C5
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 2.4 ARJ 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1999
Imię: Bartek


Powrót do C5 (1997-2004)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości