wentylator audi a6 c5 2,8

wentylator audi a6 c5 2,8

Postprzez stachu » 2014-09-03, 18:42

witam po zakupie mojego audika wymieniłem wentylator klimy był padnięty no i jest problem lub nie sam nie wiem bo wentylator na początku włączał się przy włączeniu klimy czyli ok ale nie włączał się jak silnik długo pracował by go schłodzić więc wymieniłem czujnik tego wentylatora tak zw. czujnik chłodnicy i teraz startuje od razu z odpalonym silnikiem i cały czas chodzi to tak ma być chodzi na 1 biegu jak auto gaszę i przekręcam zapłon wentylator nie pracuje ale jak odpalę silnik to śmiga cały czas :-o może ten nowy czujnik trefny :-P dodam że klima jest wyłączona
Avatar użytkownika
stachu
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 140
Dołączył(a): 2014-07-15, 17:02
Model: A6 C5
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 2.8 ACK 193KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1998
Imię: Stanisław

Re: wentylator audi 2,8

Postprzez kowal51 » 2014-09-03, 20:32

stachu napisał(a):i teraz startuje od razu z odpalonym silnikiem i cały czas chodzi to tak ma być chodzi na 1 biegu jak auto gaszę i przekręcam zapłon wentylator nie pracuje ale jak odpalę silnik to śmiga cały czas :-o

Zapewne na panelu klimatronika masz ustawione AUTO. Przestaw na ECON :arrow: wentylator powinien się wyłączyć.
Avatar użytkownika
kowal51
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 413
Dołączył(a): 2013-10-04, 10:44
Model: A6 C5
Zasilanie: Diesel
Silnik: 1.9TDI AWX .131KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2002
Imię: Artur

Re: wentylator audi 2,8

Postprzez stachu » 2014-09-03, 20:39

ale nawet na wyłączonej klimie chodzi
Avatar użytkownika
stachu
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 140
Dołączył(a): 2014-07-15, 17:02
Model: A6 C5
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 2.8 ACK 193KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1998
Imię: Stanisław

Re: wentylator audi a6 c5 2,8

Postprzez nie pamietam 82 » 2014-09-04, 14:31

Stachu , jak zapalasz auto po nocy ( czyli jak silnik jest całkowicie zimny ) to też ( mając włączony ECON ) wentylator ( mały ) pracuje ?

Pozdrawiam

btw , mega ciężko ( bynajmniej mi ) czyta się posty , w których nie ma znaków interpunkcyjnych ;-)

Wysłane z... telegrafu ;)
Avatar użytkownika
nie pamietam 82
-#Moderator
-#Moderator
 
Posty: 4634
Dołączył(a): 2013-12-05, 09:18
Lokalizacja: Opole
Model: VW Touran Cross
Nadwozie: Minivan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 BMM 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: DSG
Rok: 2008
Imię: Adrian

Re: wentylator audi a6 c5 2,8

Postprzez stachu » 2014-09-04, 17:40

na klimie działa normalnie na auto włącza się a jak przechodzę na ECON wentylator się wyłącza czyli ok więc wymieniłem ten nowy czujnik był nie dobry taki mi sprzedali kupiłem dziś nowy taki jak był stary co się okazało wentylator teraz nie pracuje po odpaleniu silnika ale i też nie włącza sie jak długo silnik pracuje nie wim już o co chodzi czy za mało go jeszcze rozgrzałem boję się ostro gazować żeby coś nie rypło sprawdziłem wszystko bezpieczniki,przekażniki też działają poprostu nie wiem jak mocno trzeba ją rozgrzać żeby się włączył :-o powiem że jeszcze we wtyczce zmostkowalem te przewody i wentylator się włączył już nie wiem co jest grane może przetwornica ? :-o ale to by nie chodził raczej
Avatar użytkownika
stachu
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 140
Dołączył(a): 2014-07-15, 17:02
Model: A6 C5
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 2.8 ACK 193KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1998
Imię: Stanisław

Re: wentylator audi a6 c5 2,8

Postprzez nie pamietam 82 » 2014-09-04, 18:09

stachu, on Ci się nie włączy dopóki ten duży na sprzęgle wiskotycznym wyrabia . Musiałbyś naprawdę zacząć " gotować " płyn żeby załączył się dodatkowo wentylator klimatyzacji . Wskazówka temp przekracza 90*C ? Jeżeli nie - to nie masz się czym martwić <okok>
Poza tym polecam/radzę cały rok jeździć na AUTO ( sprężarka nawet w zimie powinna być przesmarowana ) .

Ja , to prawdę mówiąc nigdy nie używałem przycisków : econ , góra/środek/dół ( no chyba tylko jak sprawdzałem przed zakupem czy działa :mrgreen: ) . Jak jeżdzę z uchylonym szyberdachem lub otwartym oknem to wyłączam całego klimatronik'a i finito <okok> .

Pozdrawiam <luzik>
Avatar użytkownika
nie pamietam 82
-#Moderator
-#Moderator
 
Posty: 4634
Dołączył(a): 2013-12-05, 09:18
Lokalizacja: Opole
Model: VW Touran Cross
Nadwozie: Minivan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 BMM 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: DSG
Rok: 2008
Imię: Adrian

Re: wentylator audi a6 c5 2,8

Postprzez RomanS » 2014-09-04, 18:11

stachu napisał(a):teraz nie pracuje po odpaleniu silnika ale i też nie włącza sie jak długo silnik pracuje nie wim już o co chodzi czy za mało go jeszcze rozgrzałem


stachu, obawiam się, że chyba niewłaściwie to interpretujesz.
Wentylator klimy ma oprócz swojego głównego zadania, związanego z klimą, faktycznie dodatkową rolę, czyli wspomaganie głównego wentylatora (wiskotycznego w A6C5) wtedy gdy wiskoza pracuje na maxa ale już nie daje rady. Ja zaobserwowałem to w skrajnych przypadkach (duże długie obciążenie przy wysokich temperaturach otoczenia). Nie ma to związku z tym jak długo silnik pracuje tylko jak jest obciążony. Weż na hol przyczepę i jedź na górskie serpentyny. Jezeli temperatura zacznie wzrastać poza bezpieczny zakres a ten wentylator "klimy" się nie załączy to będziesz miał powód do niepokoju.
Przy obecnych temperaturach i sprawnej wiskozie bez takich skrajnych obciążen to trudno będzie spowodować jego załączenie.
Może wiec ten pierwszy czujnik był sprawny ? :-)
Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości

Pozdrawiam, Roman
Avatar użytkownika
RomanS
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 685
Dołączył(a): 2013-05-31, 10:20
Lokalizacja: Poznań
Model: A6 C5
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI AKE 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2000

Re: wentylator audi a6 c5 2,8

Postprzez nie pamietam 82 » 2014-09-04, 18:14

Romku ale się zgraliśmy w czasie :mrgreen:

Pozdrowionka <luzik>
Avatar użytkownika
nie pamietam 82
-#Moderator
-#Moderator
 
Posty: 4634
Dołączył(a): 2013-12-05, 09:18
Lokalizacja: Opole
Model: VW Touran Cross
Nadwozie: Minivan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 BMM 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: DSG
Rok: 2008
Imię: Adrian

Re: wentylator audi a6 c5 2,8

Postprzez RomanS » 2014-09-04, 18:17

nie pamietam 82,

Byłeś szybszy :-D

nie pamietam 82 napisał(a):Poza tym polecam/radzę cały rok jeździć na AUTO ( sprężarka nawet w zimie powinna być przesmarowana ) .


Sprężarka poniżej ca +5stC i tak się nie załączy, więc tylko ogrzewany garaż zimą na to poradzi :mrgreen:
Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości

Pozdrawiam, Roman
Avatar użytkownika
RomanS
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 685
Dołączył(a): 2013-05-31, 10:20
Lokalizacja: Poznań
Model: A6 C5
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI AKE 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2000

Re: wentylator audi a6 c5 2,8

Postprzez stachu » 2014-09-04, 18:25

temperatura 90 c tyle się utrzymuje no nie sprawdziłem tego drugiego czujnika jest jeszcze orginalny i być może dobry :> nie wiedziałem że jest tak ciężko moje 2.8 zagrzać poprzednie moje 2.6 łatwo było zagrzać do tego stopnia że wentylator pracował ale muszę to sprawdzić czy działa czyli trochę się zabawię muszę być pewny że odpali ten pomocniczy jak nie to się zagotuje co raczej nie jest dobre <stres>
Avatar użytkownika
stachu
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 140
Dołączył(a): 2014-07-15, 17:02
Model: A6 C5
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 2.8 ACK 193KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1998
Imię: Stanisław

Re: wentylator audi a6 c5 2,8

Postprzez nie pamietam 82 » 2014-09-04, 18:32

stachu napisał(a):muszę to sprawdzić czy działa czyli trochę się zabawię muszę być pewny że odpali ten pomocniczy


... tylko po co ? Przecież masz wskaźnik temperatury cieczy chłodzącej - tak więc w katowaniu silnika ja osobiście nie widzę sensu <mysli> , a jak się uprzesz to sobie jeszcze możesz kuku zrobić i będziesz ( w najlepszym wypadku ) go uszczelniał z każdej możliwej strony :|

<luzik>
Avatar użytkownika
nie pamietam 82
-#Moderator
-#Moderator
 
Posty: 4634
Dołączył(a): 2013-12-05, 09:18
Lokalizacja: Opole
Model: VW Touran Cross
Nadwozie: Minivan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 BMM 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: DSG
Rok: 2008
Imię: Adrian

Re: wentylator audi a6 c5 2,8

Postprzez stachu » 2014-09-04, 18:43

może i masz rację szkoda po co katować jeśli wszystko jest sprawne a co do uszczelnienia to muszę wymienić uszczelkę napinacza lańcuszka :-? to raczej nie pomoże takie rozgrzanie silniczka jest trochę pracy przy tym poprzedni właściciel dawał do uszczelnienia silnik ale mechanik nie pomyślał że to nie z pokrywy wycieka tylko z napinacza i tego nie zrobił znalazłęm na forum fotki i opis naprawde bardzo fajnie opisane jak to zrobić muszę się do tego zabrać ale powiem że jak narazie jestem bardzo zdowolony z tego autka <radocha> <radocha> w takim razie zamykam temat i dziękuje z pomoc <okok>
Avatar użytkownika
stachu
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 140
Dołączył(a): 2014-07-15, 17:02
Model: A6 C5
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 2.8 ACK 193KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1998
Imię: Stanisław


Powrót do C5 (1997-2004)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość