Wybór pomiędzy A6 C5 1.8T a innymi...

Czyli wszystko to co nie powinno się znaleźć w Dziale Technicznym.

Wybór pomiędzy A6 C5 1.8T a innymi...

Postprzez glebor » 2017-01-25, 20:25

Witajcie. Chodzi mi po głowie ostatnio jakiś ciekawy samochód. Obecnie jeżdżę fiatem punto, ale coraz częściej wożę różne paczki oraz zbliża się coraz więcej wyjazdów w trasę, generalnie jeżdżę więcej, więc brak klimy i wspomagania oraz centralengo zamka... dokonywać takich inwestycji się we fiata już nie opłaca.

Do wyboru stanęły 4 auta, myślę, że potrzebuję minimum 150KM i gaz, stary diesel odpada, gdyż z tego rocznika znalezienie coś sensownego graniczy z cudem, a przy odrobinie pecha szybko wrzuci się równowartość ceny zakupu bez gwarancji ogarnięcia do stanu bezawaryjnego pokonywania tras; zostaję przy PB+LPG

Audi A6 C5 z silnikiem 1.8T - dobra jednostka i na pewno wszelkie naprawy, czy ewentualny remont będzie tutaj tańszy niż w wersjach 2.4 czy 2.8, ceny rozrządu, ogólna masa pojazdu przez lekki silnik za pewne będzie to sie nieco lepiej zbierać niż przy ciężkim 2.4, a spalanie na pewno jest na lepszym poziomie niż w 2.4 i 2.8 w gre wchodzi wersja 150 koni + ewentualny chip, lub 180km, w zależności od stanu.

drugi samochód który mi się podoba, to volvo V40

Lancia KAPPA kombi z motorem 2.4

Generalnie do ciężkich ładunków mam multivana t4, aczkolwiek takie kombi wydaje się być praktyczne. Multivan ma niecałe 80km, co na 2 tony masy skutecznie uniwmożliwia sprawną jazdę po mieście, więc trzeba kupić coś, czym będzie się w miarę szybko przemiszczać w trasie.
glebor
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2017-01-25, 20:07
Model: A6 C5
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Benzyna+LPG
Silnik: 1.8 AWT 150KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1990
Imię: Michał

Re: Wybór pomiędzy A6 C5 1.8T a innymi...

Postprzez dawid152020 » 2017-01-26, 09:44

Jestem w posiadaniu A6 C5 1.8 T 150KM i do strasznie jakiś szybkich aut nie należy , auto tez swoje waży , ale po chipowaniu na pewno będzie duzo lepiej.
Osobiście z tych samochodów co wytypowałeś , polecam A6 i najrozsądniejszy wybór silnika to 1.8 T . Byle by kupić zadbana a nie jakiegoś ulepa
dawid152020
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 27
Dołączył(a): 2015-08-23, 10:53
Model: Nie mam
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 1.8 AWT 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 1998
Imię: dawid

Re: Wybór pomiędzy A6 C5 1.8T a innymi...

Postprzez HQ-Automotive » 2017-02-09, 15:38

Koszty części będą podobne w przypadku silników 2.4 2.8 i 1.8T z tym że tutaj masz dodatkowo turbo, które może wymagać naprawy czy regeneracji. Moim zdaniem najprędzej znajdziesz zadbane 2.4 niż 1.8T których jest mało na rynku, plus do tego często same trupy, ewentualnie zwróć uwagę na 2.8 i do tego lpg i napęd quatro które fajnie daje radę, spalanie samej benzyny natomiast dosyć duże w zależności od stylu jazdy.
HQ-Automotive
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 82
Dołączył(a): 2016-09-06, 14:48
Model: A6 C5
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Benzyna+LPG
Silnik: 2.4 AGA 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 2002
Imię: Adam


Powrót do Na luzie - "Motoryzacyjnie"

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość