Wyciek płynu wspomagania.

Wyciek płynu wspomagania.

Postprzez toom18 » 2016-03-10, 20:58

Witam.
Jako nowy użytkownik chce się przywitać. Wiec Elo:)

Sory za wypracowanie xD
Dzisiaj w czasie powrotu z pracy najpierw poczułem dziwny zapach a potem ujrzałem wielką kupę dymy wydobywającą się z lewego nadkola. Zjechałem na pobocze i zgasiłem na chwile silnik, otworzyłem maskę ale nic nie zobaczyłem. Odpaliłem silnik i chciałem cofnąć żeby wyjechać na drogę ale usłyszałem niesamowity jęk pompy wspomagania, wiec zgasiłem jeszcze raz silnik i otworzyłem maskę. Zobaczyłem że płyn wspomagania jest poniżej minimum, jako że miałem w schowku w bagażniku płyn to go dolałem, i pojechałem do domu nigdzie już nie zajeżdżając. W domu otworzyłem maskę płynu już nie było wiec go nalałem odpaliłem silnik i zacząłem oglądać gdzie jest wyciek, no i znalazłem plamę pod samochodem. Wyciek jest w miejscu jak by to powiedzieć kapie na plecionkę przed katalizatorem.
Orientuje się ktoś co to może być walnęła rurka od maglownicy? Jaki może być tego koszt//?
toom18
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2016-03-10, 20:46
Model: A6 C5
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Benzyna+LPG
Silnik: 2.4 AGA 165KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 1998

Re: Wyciek płynu wspomagania.

Postprzez Berbenio » 2018-09-25, 15:33

Witam. Zapewne zlokalizowales i naprawiles już usterkę która posiadales w aucie był bym wdzięczny jak byś podzielił się posiadaną wiedzą jak naprawić to. Zauważyłem u siebie taki problem jak odpisałeś. Z góry dzięki. Pozdrawiam
Berbenio
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2018-09-25, 15:24
Model: A6 C5
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Benzyna+LPG
Silnik: 2.7 ARE 250KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2000
Imię: Mateusz

Re: Wyciek płynu wspomagania.

Postprzez pofurer » 2018-09-26, 13:59

Też mam podobny problem. Więc dołączam się do prośby Berbenia o wyjaśnienie sytuacji.
pofurer
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2018-09-26, 13:56
Lokalizacja: Wejherowo
Model: A6 C5
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 1.9 TDI BPZ
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2004
Imię: Marek

Re: Wyciek płynu wspomagania.

Postprzez Piotruś » 2018-09-28, 08:48

pofurer napisał(a):Też mam podobny problem. Więc dołączam się do prośby Berbenia o wyjaśnienie sytuacji.

Kolego, ale takich usterek nie diagnozuje się przez neta tylko z reala. Możliwości jest mnóstwo, a oględziny należy zacząć od demontażu płyty spod silnika.
Jednak, o ile nie ma wątpliwości, że wylewa się spod "harmonijki" na drążkach kierowniczych (dobrze widoczne po skręceniu kół) zamiast demontażu osłony należy od razu skupić się na poszukiwaniu nowej przekładni (maglownicy).
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr


Powrót do C5 (1997-2004)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości