Wyjąca pompa i pieniący sie płyn wspomagania

Re: Wyjąca pompa i pieniący sie płyn wspomagania

Postprzez mwx » 2015-11-26, 13:04

To jak dorzucę swoje 3gr.

Wczoraj cisnąłem sobie po autostradzie i usłyszałem wycie. Od razu pomyślałem o pompce wspomagania - ewidentnie wyło głśniej przy skręcaniu. Zajrzałem do zbiorniczka, a tam piana. Odczekałem chwilę żeby bąbelki wyleciały i ruszyłem powoli do domu. Po jakimś czasie znów zaczęło wyć.
W drodze do domu już liczyłem w głowie pieniądze jakie ten złom znów będzie próbował odemnie wyłudzić - nowe pompy, maglownice, robota itp.

Szczęśliwie wpadłem na pomysł, żeby zajrzeć do zbiorniczka na odpalonym silniku. W środku zaobserwowałem niezłą burzę i.. sitko, które uwolniło się z mocowań. Na wyłączonym sitko leżało sobie grzecznie na dnie, dopiero pod wpływem ciśnienia z węża powrotnego uciekało do góry i zamiast porządkować i uspokajać przepływ płynu pozwalało na zasysanie powietrza.

Umyłem paluchy, sprytnie wcisnąłem sitko na miejsce i dobiłem śrubokrętem. Problem zniknął.
Sitkiem trzeba trafić w prowadniczki, więc jeśli ktoś nigdy nie widział pustego zbiorniczka to radzę przed wtykaniem go na miejsce odessać płyn. No i zachować czystość.
If it's got wheels, wings or tits - it's gonna give you problems.
Avatar użytkownika
mwx
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 457
Dołączył(a): 2014-07-03, 18:28
Lokalizacja: Poznań
Model: A6 C5
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI BAU 179KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2002
Imię: Maciej

Poprzednia strona

Powrót do C5 (1997-2004)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość