[AKE TIP] Wymiana oleju

[AKE TIP] Wymiana oleju

Postprzez alus » 2014-12-04, 22:00

Witam,
Od dłuższego czasu nurtuje mnie myśl czy nie wymienić oleju w tiptroniku, nie zastanawiałbym się gdyby nie fakt, że auto ma 350tys a wcześniej nie wiem czy był wymieniany, ale podejżewam że kiedyś był bo jak byłem pod autem to rzucił mi się w oczy spaw na misce oleju, czyli może był a może nie, skrzynia pracuje ładnie, zmienia biegi prawidłowo, poza małym "ale" kiedy dojeżdżam do świateł i pełzam z wciśniętym hamulcem to czuć takie delikatne drgania jak się zatrzymam to sekunde jeszcze podrży i ustaje, czym to może być spowodowane? Aha i raz wyskoczył błąd w sterowniku skrzyni 18258, z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam
Kamil
alus
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 50
Dołączył(a): 2014-05-09, 17:55
Model: A6 C5
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI AKE 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2001
Imię: Kamil

Re: Odp: [AKE TIP] Wymiana oleju

Postprzez nie pamietam 82 » 2014-12-05, 05:47

Witaj.

Ciężka sprawa, powiem nawet, że - bardzo ciężka :| .
Czy wymieniać olej czy może lepiej już go tam zostawić musi stwierdzić TYLKO I WYŁĄCZNIE osoba, która ma o tym pojęcie. Uwierzysz albo nie ale... są przypadki (i to nierzadkie), że lepiej już nic nie ruszać i jeździć tak długo aż skrzynia umrze śmiercią naturalną. O tym "nie ruszaniu" mówię w kontekście wymiany częściowej (statycznej) oleju gdzie wymieniane jest tylko ok. 60% oliwy .
Zabarwienie i "czystość" oleju powinno wysnuć wnioski czy warto, czy może lepiej - nie.
Takie jest zdanie moje ale i też osób, które rozbierają i składają skrzynie z "zamkniętymi oczami".
Dlatego jestem prawie pewien, że nikt Ci tutaj nie napisze: wymieniaj lub nie wymieniaj (za duża odpowiedzialność /przynajmniej jeżeli chodzi o własne sumienie/ się z tym wiąże - a złym doradcą jest być łatwo).
Tylko wykwalifikowany serwisant (moim zdaniem) powinien a nawet MUSI rzetelnie określić co robić z Twoim olejem.
Z drugiej strony: jeżeli masz już jakieś niepokojące objawy to "prawdopodobnie" trzeba będzie przy (ewentualnej) naprawie zmienić w całości i tak stary na nowy olej.

Pozdrawiam :-)

Wysłane dzięki Tapatalk.
Avatar użytkownika
nie pamietam 82
-#Moderator
-#Moderator
 
Posty: 4634
Dołączył(a): 2013-12-05, 09:18
Lokalizacja: Opole
Model: VW Touran Cross
Nadwozie: Minivan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 BMM 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: DSG
Rok: 2008
Imię: Adrian


Powrót do C5 (1997-2004)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron