wymiana oleju w skrzyniach automatycznych

Postprzez Rubio » 2013-06-16, 13:04

Wymiana co 40tyś
Można przeprowadzić wymianę statyczną lub dynamiczną.
Piszę oczywiście o skrzyni tip a nie multi
Rubio
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 138
Dołączył(a): 2013-06-07, 11:09
Lokalizacja: Kraków
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 2.8 APR 193KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 1999
Imię: Dawid

Postprzez Wyrwiząb » 2013-06-18, 22:12

Rubio napisał(a):Wymiana co 40tyś
Można przeprowadzić wymianę statyczną lub dynamiczną.
Piszę oczywiście o skrzyni tip a nie multi


Według autospecial w Krakowie, w mojej skrzyni oleju się nie wymienia. Dzwoniłem do nich miesiąc po kupnie auta, zaznaczam że nie konfrontowałem tego z serwisem Bełtowski i tak na prawdę już sam nie wiem :|
Miała długie, czarne, kręcone zęby
Wyrwiząb
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 250
Dołączył(a): 2013-06-04, 09:38
Lokalizacja: Kraków
Model: Allroad C6
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 3.0TDI CDYA 240KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2010
Imię: Wojciech

Postprzez Lechu » 2013-06-18, 22:37

Wymiana oleju w skrzyni tiptronic w modelu C5 jest na moją wiedzę konieczna :!: i jest to zalecenie producenta skrzyń :!: . Polecam podejść do tematu inaczej :mrgreen: , lepiej wymieniać olej niż naprawiać skrzynie, a co wszyscy wiemy do tanich nie należy. :roll:

Wymiana statyczna jest to podstawowa wymiana oleju - stosuje się cyklicznie co 40 - 50 tyś (w zależności od źródła informacji) . Polega na częściowej wymianie oleju w skrzyni (ok 60%)
Podczas tej czynności wymienia się:
- olej (ok 7 litrów),
- filtrem,
- uszczelkę pod miskę olejową,
- korek spustowy,
- uszczelka korka wlewu.

Wymiana dynamiczna jest stosowana w momencie, gdy nie wiemy czy olej był cyklicznie zmieniany bądź przekroczyliśmy limit kilometrów od ostatniej wymiany.
Polega na tym, jak to niektórzy zwą, płukaniu skrzyni (wymieniany jest cały olej w skrzyni). Ilość zużytego oleju zależy od intensywności płukania.
Avatar użytkownika
Lechu
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 495
Dołączył(a): 2013-05-30, 21:06
Lokalizacja: 127.0.0.1
Model: Nie mam
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Benzyna+LPG
Silnik: 4.2 AUW 310KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2001

Postprzez Przemcio » 2013-06-22, 12:54

Do wymiany oleju w TIPie podchodziłbym z dystansem i proszę się nie nakręcać internetem broszurkami i innemu przekazowi masowemu na temat wymian w skrzyni,


Samochód używany to loteria i choćby nie wiem ile faktur i przeglądów potwierdzających przebieg Auta to i tak nie będziemy na 10000% pewnie że właśnie tyle przejechał

według ZF powinno zmienić sie olej po 120 tyś lub 8 Lat,

Ze swojego doświadczenia powiem tyle jak już ktoś będzie strasznie uparty na wymiane oleju to Albo dynamiczną albo dwie statyczne w krótkim odstępie kilometrów,

To już mój trzeci TIPek (dwie C5 i teraz C6 ) i żaden nie dostał ode mnie nowej oliwy tylko ewentualna dolewka ( ale z reguły nigdy nie brakuje)


Sprzedałem koledze AKE + Q +TIP On sie strasznie uparł że trzeba zmienić olej w skrzyni ( 144 tyś nalotu ) po zmianie zrobił 3 tyś km i poszedł konwerter, można znaleść więcej przypadków w necie co sie dzieje po zmianie oleju w ASB


Ja w swoim poscie nie mam zamairu nikogo do niczego namawiać każdy zrobi jak uważa,


A dodam od siebie że jeżeli coś już zaczyna sie dziać, szarpania przeciągania itd i jeżeli myśli że może po zmianie oleju coś sie poprawi to naprawde jak wygrać w Lotto (choć sie zdarza) :->


ostatnia C5 dotarała u mnei z licznikiem do 339tyś km bez zmiany oleju

aktualna C6 286tyś i dalej sie kręci bez zmiany
ni ma podpisu
Avatar użytkownika
Przemcio
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 855
Dołączył(a): 2013-06-01, 11:28
Lokalizacja: Waldsee/ Deutschland
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: INNY
Napęd: RWD
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2012


Powrót do C5 (1997-2004)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron