Wymiana parownika klimatyzacji.

Wymiana parownika klimatyzacji.

Postprzez Keraiz » 2018-03-28, 20:42

Witam. Mam nieszczelny układ klimatyzacji, po diagnozie wyszło że to prawdopodobnie parownik klimatyzacji ponieważ cały układ jak i pozostałe jego elementy są szczelne. Dodatkowo barwnik z czynnika klimatyzacji pokazał się przy pedałach od strony kierowcy więc nieszczelność jest gdzieś pod deska stąd właśnie padło na wyżej wymieniony parownik. Naprawy chce podjąć się samemu z uwagi na dość spory koszt w serwisie <cwaniak> więc oto moje pytania do Was drodzy "forumowicze" czy kolejność moich działań będzie okej

1.) Opróżnienie układu klimatyzacji z czynnika chłodzącego w serwisie
2.) Samodzielne rozebranie deski
3.) Wyciągniecie całej nagrzewnicy i wymiana parownika
4.) Skręcenie wszystkiego do kupy
5.) Ponowne nabicie klimatyzacji czynnikiem

Krótkie pytania:
I. Czy po opróżnieniu klimatyzacji z czynnika jest możliwość zatarcia kompresora bo z tego co mi wiadomo pracuje cały czas, czy sprzęgło rozłącza napęd gdy jest za małe cisnienei w układzie? (Chodzi o powrót autem do domu na kołach ok.15km)

II. Kupić używany parownik (podobno szczelny) ceny 30-100zł czy nowy koszt ok. 500 zł? Myślałem nad używanym ponieważ różnica w cenie jest kosmiczna a nie jest to cześć jakaś specjalnie narażona na uszkodzenia. Co o tym sadzicie?

III. Czy po wyżej wymienionych czynnościach trzeba płukać układ?

IV. Na co uważać przy czynnościach związanych z rozbieraniem deski i sama wymiana parownika?

Mam zamiar zrobić sprawozdanie z tej czynności włącznie ze zdjęciami ponieważ nigdzie nie znalazłem podobnego tematu wiec każda wskazówka będzie na wagę złota ;)


Z góry dzięki za pomoc, pozdrawiam <rotfl>
Keraiz
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2018-03-28, 20:39
Model: A6 C6
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Benzyna+LPG
Silnik: 2.4 BDW 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2005
Imię: Damian

Re: Wymiana parownika klimatyzacji.

Postprzez Piotruś » 2018-03-29, 07:21

Ad 1. Niestety tak
Ad 2. Używka nigdy Ci nie zrekompensuje kosztów i potężnego nakładu pracy, które ewentualnie trzeba będzie wykonać w razie niepowodzenia.
Plus dodatkowe trudności (np. opróżnienie układu jeśli nie posiadasz własnych urządzeń do klimy) .
Ad 3. Nie wiem co masz na myśli.


PS:
Podczas tak rozległej naprawy zwróć się do dobrego fachowca żeby sprawdził zawór rozprężny i "ogólnie" doradził jakie prace warto jeszcze wykonać za jednym razem. Możesz tylko zyskać ...
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Re: Wymiana parownika klimatyzacji.

Postprzez Piotruś » 2018-03-29, 07:23

Mam zamiar zrobić sprawozdanie z tej czynności włącznie ze zdjęciami ponieważ nigdzie nie znalazłem podobnego tematu wiec każda wskazówka będzie na wagę złota ;)

Bardzo szlachetna idea :!:
Powodzenia :-D :!:
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr


Powrót do C6 (2004-2011)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości