Wymiana pompy wody a wymiana rozrządu.

Re: Wymiana pompy wody a wymiana rozrządu.

Postprzez KArtur » 2014-04-04, 13:44

w 2.0 TDI CAHA też zalecacie wymienić: rolki, napinacz, paski,amortyzator drgań, pompę wody i termostat?
KArtur
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 50
Dołączył(a): 2014-03-11, 10:53
Model: A6 C6
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 CAHA 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual

Re: Wymiana pompy wody a wymiana rozrządu.

Postprzez Piotruś » 2014-04-05, 05:27

KArtur napisał(a):w 2.0 TDI CAHA też zalecacie wymienić: rolki, napinacz, paski,amortyzator drgań, pompę wody i termostat?

Jeśli jesteś już w okresie wymiany "rozrządu" - jak najbardziej tak. Na paskach, rolkach i pompie wody nie da się "zaoszczędzić".
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Re: Wymiana pompy wody a wymiana rozrządu.

Postprzez KArtur » 2014-04-05, 13:59

no mam aktualnie przelatane 196 tkm, interwał jest co 210 tkm. Słyszałem że polecane są paski DAICO czy jakoś tak?
Której firmy zestaw polecacie?

Rozmawiałem z moim mechanikiem z PROSCHE KATOWICE, i powiedział mi że napinacze, rolki, pasek i pompa wody to koszt ok. 500 - 600 PLN, jeżeli szpilka zapobiegająca drganiom jest ok, to nie wymieniają jej na serwisie, tym bardziej nie wymieniają termostatu w silnikach CR.
KArtur
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 50
Dołączył(a): 2014-03-11, 10:53
Model: A6 C6
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 CAHA 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual

Re: Wymiana pompy wody a wymiana rozrządu.

Postprzez Piotruś » 2014-05-01, 16:48

KArtur, zdecydowanie popieram zdanie Twojego mechanika. Masz świeże auto i będziesz robił pierwszą wymianę "rozrządu", dlatego namawiałbym Cię żebyś zrezygnował z jakichkolwiek zamienników na korzyść oryginalnego zestawu naprawczego + ori pompa (ale jeśli potrafią dostarczyć lepiej żeby była nowa, a nie po "fabrycznej" regeneracji) + osprzęt i pasek wielorowkowy.
Przy wymianie raz na 200 tyś. km. nie ma co oszczędzać kilku stówek (moim zdaniem) i zadbaj żeby zamówienie na części oraz faktura sprzedaży zawierała nr VIN Twojego auta.

Taka moja sugestia, bo "strzeżonego ..." ;-) .

Co do termostatu - tym bardziej, że do wymiany pompy wody i tak trzeba spuścić (a najlepiej wymienić na świeży) płyn chłodzący - ja bym się nie zastanawiał tylko wymieniał bez względu na to co powiedział mechanik z ASO (on tak gada, bo w literaturze serwisowej rzeczywiście nie ma takiego zalecenia ale to nie jemu dupa będzie niepotrzebnie marzła w zimowe poranki zanim silnik nabierze właściwej temperatury, pomimo fabrycznej "farelki" w nagrzewnicy ... .
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Re: Wymiana pompy wody a wymiana rozrządu.

Postprzez slawinio82 » 2014-05-01, 20:48

sorki za off topa ale Piotrze gdzie byłeś tyle ze Cie nie było... :))) ja już zdazyłem sie stęsknic...
slawinio82
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 137
Dołączył(a): 2013-08-19, 06:44
Lokalizacja: podkarpacie
Model: A6 C5
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI BDG 163KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2004
Imię: Sławek

Re: Wymiana pompy wody a wymiana rozrządu.

Postprzez Piotruś » 2014-06-01, 11:43

slawinio82 napisał(a):sorki za off topa ale Piotrze gdzie byłeś tyle ze Cie nie było... :))) ja już zdazyłem sie stęsknic...


Slawinio82, na Ciebie zawsze można liczyć <luzik> .

Również przepraszam za oftopa ale skoro zostałem wywołany to odpowiem, że ja tez zdążyłem się bardzo poważnie stęsknić za Wami i za naszym Forum.

Przyczyny mojej ograniczonej obecności są - jak zazwyczaj - bardzo prozaiczne. po prostu życie realne i życie forumowe "trochę" mi się rozjechało.

Popełniłem duży błąd ufając w powiedzenie (którego teraz sobie nie przypomną) mówiące, że najlepszym lekarstwem na prawidłową organizację nadwyrężonego czasu jest nowa porcja obowiązków.
Niestety w moim przypadku zupełnie to nie działa i z normalnego bajzlu zrobił mi się jeszcze większy burdel ... ale pracuję nad tym ... i z NASZEGO FORUM na pewno nie mam zamiaru zrezygnować, pomimo okresowych trudności.

Slawinio82, dzięki wpisom takim jak Twój wiadomo, że to wszystko ma sens i jest o co powalczyć :) .
DZIĘKI <luzik>

PS:
Ciekawe co tam Kolega Macio1986 postanowił w sprawie doboru części ;-) :?:
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Poprzednia strona

Powrót do C6 (2004-2011)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość