Wymiana zderzaka przód i tył

Wymiana zderzaka przód i tył

Postprzez Przemkooo » 2018-12-09, 23:03

Witam serdecznie. Mam bardzo ważne pytanko. W moim Avancie mam do wymiany cały przód (zderzak, maska, błotniki) i zastanawiam się czy zderzaki przód/tył podejda z Allroada. No i co o tym myślicie. Warto się bawić?
Przemkooo
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 5
Dołączył(a): 2016-12-29, 11:42
Model: A6 C5
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Benzyna+LPG
Silnik: 2.7 AJK 230KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1999
Imię: Przemek

Re: Wymiana zderzaka przód i tył

Postprzez Piotruś » 2018-12-10, 09:33

Nie rób tego. Zderzaki muszą współgrać z plastikowymi poszerzeniami błotników, czego (szczególnie z tyłu) nie osiągniesz (inne błotniki).
Z kolei poszerzenia muszą współgrać z całkiem innymi nakładkami na progach. Konsekwencją musiałaby być też wymiana listew dolnych drzwi, a te cienkie środkowe należałoby usunąć ... .

Reflektory Allroad ma inne i nie pamiętam ale sądzę, że ich spryskiwacze też się różnią.

Do tego musisz pamiętać, że Allroad C5 jest postawiony na innych sankach osi tylnej i przedniej, co skutkuje innym zwieszeniem kół, równieź odpowiednio dopasowanych do ogólnej koncepcji auta / nadwozia.
Dopiero po tak rozległych zmianach zderzaki od Rolady miałyby jakikolwiek sens ... .

Rolada żeby wyglądać jak należy powinna stać odpowiednio wysoko. Pneumatyki nie założysz więc rzeźba kolumn resorujących też byłaby nieunikniona.

Tyle w szczegółach, a po ludzku i w największym skrócie - nie rób wiochy. Jeśli ckni Ci się do Rolady po prostu zamień całe auto.
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Re: Wymiana zderzaka przód i tył

Postprzez Przemkooo » 2018-12-10, 10:04

No dzięki za wyczerpującą odpowiedź :) miałem nieprzyjemną sytuację, gdzie straciłem przód, więc szukam ciekawostek na ten temat. Ale bardziej zależało mi na tylnym zderzaku, podoba mi się. Nie wiem tylko jak by to wyglądało no i czy pasowało. W takim razie odpuszczam temat. Jeszcze raz dzięki :]
Przemkooo
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 5
Dołączył(a): 2016-12-29, 11:42
Model: A6 C5
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Benzyna+LPG
Silnik: 2.7 AJK 230KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1999
Imię: Przemek


Powrót do C5 (1997-2004)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości