Wynajem mieszkania

Rozmowa dosłownie na każdy temat.

Wynajem mieszkania

Postprzez kuna » 2014-03-27, 21:36

Witajcie,
Sprawa wygląda tak, że mam do wynajęcia mieszkanie trzypokojowe i chciałbym wysłuchac Waszych opinii w tej kwestii .
Chodzi mi głównie o porady komu wynająć, na kogo uważać, jakie zasady itd.
Nigdy nie miałem do czynienia z wynajmem , lecz sytuacja jest jaka jest i trzeba coś zaradzic.
Prosze tez byście ustosunkowali sie do wynajmu mieszkania studentom ( który rok, same dziewczyny czy sami faceci , pary czy solówki) - czy ma sens wynajem pojedyńczych pokoi ?
Wszelkie uwagi mile widziane .Mieszkanie wynajme gdzieś w czerwcu/lipcu , więc czasu trochę mam na remont i rozmyślania .
Avatar użytkownika
kuna
-#Kunorator
-#Kunorator
 
Posty: 1609
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Lokalizacja: Poznań
Model: A6 C5
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI AYM 155KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Multitronic
Rok: 2001
Imię: Gucio

Re: Wynajem mieszkania

Postprzez Bezi » 2014-03-28, 09:08

Wynajem dziewczynom.
Przy remoncie zainstaluj kamerki internetowe wszędzie, poukrywaj i daj linki.
Avatar użytkownika
Bezi
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 679
Dołączył(a): 2013-05-30, 20:58
Lokalizacja: Wrocław
Model: BMW 330xD
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Diesel
Silnik: INNY
Napęd: RWD
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2011
Imię: Tomek

Re: Wynajem mieszkania

Postprzez nie pamietam 82 » 2014-03-28, 09:23

Bezi napisał(a):Wynajem dziewczynom.
Przy remoncie zainstaluj kamerki internetowe wszędzie, poukrywaj i daj linki.


Dokładnie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Nie wiem tylko czy serwer/skrypt wytrzymałby takie obciążenie/obleganie forum przez kilkuset (może nawet więcej) userów naraz <lol>
Obok mojego balkonu kiedys wynajmowały mieszkanie dwie laski (modelki - pozowały na maskach sportowych aut i motorach) - jak w lecie opoalały się topless na balkonie - miałem zakaz wychodzenia za drzwi balkonowe :[

Tak na poważnie - odradzam dziewczyny, singli - tym bardziej studenciaków.
Wg. mnie najlepszą opcją jest młode małżenstwo z małym dzieckiem lub... jakaś szycha, której firma stawia zakwaterowanie w delegacji. Spisujesz umowe na kilka lat i masz święty spokój.

Nie wiem jak z podatkami z zysków za wynajem - przypuszczam, ze odprowadza je jakies 5-10% właścicieli <mysli>

Ty, rzecz jasna jesteś w mniejszości ??

Pozdrawiam - Adrian
Avatar użytkownika
nie pamietam 82
-#Moderator
-#Moderator
 
Posty: 4634
Dołączył(a): 2013-12-05, 09:18
Lokalizacja: Opole
Model: VW Touran Cross
Nadwozie: Minivan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 BMM 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: DSG
Rok: 2008
Imię: Adrian

Re: Wynajem mieszkania

Postprzez niemy88 » 2014-03-28, 09:36

Osobiście wynajmuję już swoje trzecie (i ostatnie) mieszkanie, jeżeli chcesz to napiszę Ci na co musisz zwracać uwagę podczas wynajmowania :]

1. Rozeznaj się jaki jest koszt wynajmu takiego samego (lub podobnego) mieszkania w okolicy, wylicz średnią ze wszystkich i od tej ceny odejmij 50zł - klientów będziesz miał całą masę ;)
2. Daj ogłoszenie na wszystkie możliwe portale, mieszkań do wynajęcia jest teraz multum i musisz mieć jakąś siłę przebicia.
3. Pamiętaj, że mieszkanie nie może być brzydkie i puste - zainwestuj trochę w odnowienie i wyposażenie go w podstawowe rzeczy. Brzydkie mieszkania i bez wyposażenia są mało atrakcyjne.
4. Jeżeli znajdzie się klient to na pierwszy rzut oka będziesz wiedział czy można mu wynająć czy nie. Wg mnie nie ma reguły czy jest to facet czy kobieta, jeżeli wyglądają na porządnych i nie zachowują się jakoś dziwnie to śmiało możesz im udostępnić swoje mieszkanie. Tutaj trzeba mieć trochę szczęścia.
5. Zawsze wymagaj zaliczki przed wynajęciem mieszkania. Jeżeli cokolwiek zostało by zniszczone to możesz tą zaliczkę przeznaczyć na naprawę.
6. Zanim wynajmiesz mieszkanie zrób bardzo szczegółowe zdjęcia całego mieszkania - przy odbiorze pozwoli Ci to rozwiać wszelkie wątpliwości dot. stanu w jakim się znajdowało (bardzo częsty przypadek).
7. Podczas oddawania mieszkania pod wynajm oprócz umowy wynajmu spisz również protokół dot. stanu poszczególnego wyposażenia mieszkania. Również jest to bardzo pomocne podczas oddawania mieszkania.
8. Raz na 2-3 miesiące przyjedź na małe odwiedziny w celu np. sprawdzenia stanu mieszkania. Nowi właściciele będą musieli się pilnować, żeby go nie zniszczyć.

Mam nadzieję, że chociaż trochę pomogłem ;)
niemy88
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 33
Dołączył(a): 2014-03-20, 11:46
Lokalizacja: Gdańsk
Model: A6 C5
Zasilanie: Diesel
Silnik: 1.9TDI AHU 90KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Imię: Paweł

Re: Wynajem mieszkania

Postprzez nie pamietam 82 » 2014-03-28, 10:38

niemy88 napisał(a):to napiszę Ci na co musisz zwracać uwagę podczas wynajmowania


Zagadzam się ze wszystkim co napisałeś niemy88. Mogę tylko wtrącić swoje 3gr do:

niemy88 napisał(a):3. Pamiętaj, że mieszkanie nie może być brzydkie i puste - zainwestuj trochę w odnowienie i wyposażenie go w podstawowe rzeczy. Brzydkie mieszkania i bez wyposażenia są mało atrakcyjne.


Wykańczałem jakiś czas temu klientowi całe mieszkanie (50m2 - dwa pokoje), które kupił pod wynajem. Ze stanu deweloperskiego na "igłe" i muszę przyznac, ze byłem w szoku jak oprócz: mebli kuchennych na wymiar, płytek z wyższej pólki cenowej, geberitu, dobrej jakośći farb teflonowych, szafy do przedpokoju (też na wymiar), narożnika do salonu, piekarnika, okapu itd - zakupił też TV 50'', który powiesiłem na ścianie.

Cenę (za wynajem) dał kosmiczną jak na osiedle całkowicie za miastem - jakie było moje zdziwienie - kiedy podpisał umowę na 4 lata z dyrektorem/prezesem firmy, która robi quady w Opolu. Może i miał szczęscie ale... dobre mieszkanie jest jak dobry samochód - długo nie musisz czekać na nowego klienta.

niemy88 napisał(a):Raz na 2-3 miesiące przyjedź na małe odwiedziny w celu np. sprawdzenia stanu mieszkania.


Tylko nie rób takiego błedu jak zabronienie zmiany wkładek do zamków drzwi przez najemców. W razie "w" - Ty będziesz pierwszym podejrzanym.
Spotkałem się juz z takimi przypadkami.

Poza tym proponuje też nie zabraniać wiercenia w ścianach jezeli o to spytają. W płytkach - owszem.

Pozdrawiam - Adrian
Avatar użytkownika
nie pamietam 82
-#Moderator
-#Moderator
 
Posty: 4634
Dołączył(a): 2013-12-05, 09:18
Lokalizacja: Opole
Model: VW Touran Cross
Nadwozie: Minivan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 BMM 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: DSG
Rok: 2008
Imię: Adrian


Powrót do Na luzie - "Hyde Park"

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości