Wypadanie zaplonu w silniku 1.8T

Wypadanie zaplonu w silniku 1.8T

Postprzez kamil712 » 2020-04-29, 18:37

Witam, posiadam Audi A6 C5 1.8T 150KM z instalacja gazowa

Otoz problem polega na tym ze chcialem, ze samochod strasznie slabo przyspiesza, reakcji na gwaltowne wcisniecie pedalu gazu do podlogi nie ma zadnej, dopiero gdy wejdzie na obroty tak 2500 i w gore, czuc ze to auto przyspiesza. Otoz ostatnimi czasy chcialem zrobic Chiptuning, ale po zmierzeniu samochodu, pomiar wskazal 136KM i 182Nm, a wiec utrata mocy i momentu obrotowego jest znaczna. Zdiagnozowano mi rowniez wypadanie zaplonu na drugim i czwartym cylindrze. Jezeli bedzie trzeba to powrzucam wykresy z hamowni ktore posiadam do wgladu. Od razu zaznaczam ze nie jestem jakims super znawca samochodow i nie znam sie jakos super wiec prosze o pomoc.
Moj mechanik doradzil mi zebym kupil nowy olej i jakis preparat do oleju do roszczelniania pierscieni, szukalem i jakos nie bardzo umiem znalezc czegos takiego, chyba ze cos zle zrozumialem gdy mi o tym mowil, nwm poprawcie mnie. Powiedzial mi tez ze jezeli to nie pomoze to mozna ewentualnie wymienic wtryski, ale jezeli juz to nie pomoze to trzeba szukac problemu w silniku, a to juz sa duze koszta, rozbieranie silnika itp itd. Prosilbym o rade co moglbym zrobic albo od czego zaczac zeby ten silnik odzyskal swoja moc. Jak juz napisalem wczesniej, jezeli bedzie trzeba powrzucam logi z hamowni.

Z gory dzieki za pomoc i wyrozumialosc :)
kamil712
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2020-04-29, 18:17
Model: A6 C5
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Benzyna+LPG
Silnik: 1.8T AGU 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2003
Imię: Kamil

Powrót do C5 (1997-2004)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron