Zakup A6 - prośba o pomoc

A6

Ankieta wygasła 2016-05-10, 08:41

Audi A6 1
0
Brak głosów
Audi A6 2
0
Brak głosów
Audi A6 3
0
Brak głosów
Audi A6 4
0
Brak głosów
Audi A6 5
0
Brak głosów
Audi A6 6
0
Brak głosów
 
Liczba głosów : 0

Zakup A6 - prośba o pomoc

Postprzez Exsilium » 2016-04-26, 08:41

Witam wszystkich. Od dłuższego czasu marzy mi się Audi A6. Jeśli chodzi o budżet to wolałbym coś zmieścić się w 30tys, ale z tego co wyczytałem na forum autka w tej cenie przypadają na nienajlepszy okres dla A6óstek. A te od 2009 mają ceny znacznie wyższe, co nie do końca mi odpowiada, no ale cóż najwyżej remont domu poczeka ;) Więc maksymalnie 65tys za dobre autko.

Celuję w Avant'a. Mam działalność gosp. więc faktura VAT jest dla mnie plusem i jeszcze połowę dochodowego odliczę, stąd przedstawione propozycje wykraczają poza sugerowaną kwotę. Proszę o komentarze czemu nie:

  1. Audi A6 - 1
  2. Audi A6 - 2
  3. Audi A6 - 3
  4. Audi A6 - 4
  5. Audi A6 - 5
  6. Audi A6 - 6

Oprócz opinii o tych egzemplarzach mile widziane inne propozycje, również starszych wersji jeśli są godne polecenia.
Exsilium
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 10
Dołączył(a): 2016-04-26, 08:18
Model: A6 C6
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 3.0TDI CDYA 240KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2011

Re: Zakup A6 - prośba o pomoc

Postprzez Piotruś » 2016-04-26, 09:35

Do mojej wyobraźni najbardziej trafiają oczywiście te z zagranicy, chociaż w Pierwszym przypadku nie podoba mi się przeszczepiona kiera (musiałbym wiedzieć dlaczego ktoś się zdecydował) oraz tuning silnika (pomimo tego, że ABT więc z papierami), a w innym 316000 km chociaż nie przeraża to jednak zapala lampkę szczególnej ostrożności.
W trzech przypadkach brakuje klarownej deklaracji, że auta są bezwypadkowe, więc prawdopodobnie nie są.
W każdym razie zapewne udałoby się coś z tych 4 sztuk skutecznie i z satysfakcją wybrać, jednak zawsze pod warunkiem jakiegoś kompromisu.

A te "krajowe" to już lekka masakra jest.

C6 z Poznania być może nawet zgodne z treścią bardzo przekonującego opisu ale zdjęcia mnie osobiście odstraszają. Oczywiście tylko weryfikacja z natury mogłaby dać rzeczywisty obraz, niemniej samochód wydaje się po prostu umęczony i nie wpasowuje się w moje wyobrażenia.
Ale to subiektywna bardzo ocena i tylko z fotek, wiec mało wartościowa.
Lewa końcówka wydechu dziwna, jakby dosztukowana (artefakt?) ... .

Co do C7 z Rybnika odpowiem Ci następująco - nawet dzisiaj znajdowałem się około kilometra od tego wspaniałego komisu i gdybym chociaż trochę wierzył, że to może się udać - wskazane C7 już stałoby na moim placu, bo gdyby przyjąć wiarygodnie treść opisu, jest to mega okazja.
Ja niestety jednak jestem niewierny Tomasz, za firmą Mustang jakoś niespecjalnie przepadam (pomimo kilkunastu lat działalności jakimś cudem jeszcze się nie przekonałem), więc nawet nie chce mi się tam zatrzymać i choćby powierzchownie obejrzeć tą jakże niesamowitą okazję.
Nawet gdyby pod względem technicznym wszystko było prawidłowo i tak nie pozbyłbym się obaw, zarówno o stronę formalną transakcji jak też ewentualne przeoczenie czegoś, czego "gołym okiem" a nawet dobrym sprzętem diagnostycznym nie sposób wypatrzeć ... .
Mówiąc prościej, akurat w tym konkretnym przypadku w garbate aniołki nie uwierzę ale nie chce tutaj urządzać publicznej krucjaty i jeśli tylko ktoś lubi silne emocje - niech sobie sam posprawdza to i owo. Ja bym do nich beretem dorzucił ale nie ma takiej ceny, za którą zgodziłbym się na weryfikację TEGO auta w TYM komisie. W życiu podobno nic nie dzieje się przypadkowo, więc i ta C7 też zapewne nie zawieruszyła się tam przez pomyłkę ... .
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Re: Zakup A6 - prośba o pomoc

Postprzez Piotruś » 2016-04-26, 09:51

PS:
Nad ankietą ręka mi zadrżała ale ostatecznie postanowiłem nie wyklikać żadnej opcji, bo tak naprawdę ja szukałbym dalej ... .
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Re: Zakup A6 - prośba o pomoc

Postprzez dziii » 2016-04-26, 21:25

Kumpel sprzedawał auto pewne, które wręcz było żal sprzedać w obce ręce wiadomo dlaczego... ale sprzedał bo nie było innego wyjścia nikt z rodziny znajomych akurat nie chciał, a jak chciał to nie miał tyle kasy itp. auto to audi a6c7 srebny sedan cena za auto które dostał to 110tys zł odpowiedz sobie sam co jest z autami które są atrakcyjne ceno. Okazje nie istnieją i tyle. Auta które sa na ogłoszeniach w PL to jedna wielka ściema, a jeśli jest coś pewne to kosztuje i tyle. :/
Avatar użytkownika
dziii
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 139
Dołączył(a): 2016-02-22, 10:45
Lokalizacja: wlkp. Ciołkowo
Model: A6 C6
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.7 AZA 169KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2006
Imię: Krystian

Re: Zakup A6 - prośba o pomoc

Postprzez moto-zakup » 2016-04-27, 13:30

Jedyną okazją na zakup C7 w atrakcyjnej cenie jest tzw. ,,wałek na podatku VAT,,
Łowców okazji jednak nie brakuje w Polsce. Ludzie myślą że ktoś na takich autach robi prezentu bo się śpieszy, buduje dom, rodzi się dziecko :) różne opowieści można usłyszeć.
Przeglądy/inspekcje Audi A6 przed zakupem - Szczegóły
Avatar użytkownika
moto-zakup
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 93
Dołączył(a): 2015-03-14, 17:04
Model: A6 C6
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: INNY
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2010
Imię: Dominik

Re: Zakup A6 - prośba o pomoc

Postprzez dziii » 2016-04-27, 16:42

Uwielbiam wersje auto do oplat: na pytanie ile opłaty wyjdą zawsze idzie usłyszeć ok. 2 tys. zł. Na co ja zawsze przecież to nie możliwe, to sama akcyza nawet nie jest i wtedy zaczyna się już inna rozmowa - czyli przekonanie nas w ten sposób, że rzeczoznawca itp idzie to obejść. Po jakimś czasie auta w ten sposób sprzedawane i tak zostają sprzedane. Tylko, że żaden kupujący nie wyda się później że wtopił i opłaty go zjadły :D pozdro !
Avatar użytkownika
dziii
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 139
Dołączył(a): 2016-02-22, 10:45
Lokalizacja: wlkp. Ciołkowo
Model: A6 C6
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.7 AZA 169KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2006
Imię: Krystian

Re: Zakup A6 - prośba o pomoc

Postprzez Exsilium » 2016-09-13, 12:21

Dziękuję wszystkim za pomoc i odpowiedzi. Chciałbym się pochwalić iż stałem się właścicielem A6C6:

http://otomoto.pl/oferta/audi-a6-ID6yp5KH.html

Dodatkowo przed zakupem otrzymałem pakiet zdjęć po kolizji. Jak na razie nie mam powodów do narzekań.
Exsilium
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 10
Dołączył(a): 2016-04-26, 08:18
Model: A6 C6
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 3.0TDI CDYA 240KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2011

Re: Zakup A6 - prośba o pomoc

Postprzez moto-zakup » 2016-10-13, 13:38

dziii napisał(a):Uwielbiam wersje auto do oplat: na pytanie ile opłaty wyjdą zawsze idzie usłyszeć ok. 2 tys. zł. Na co ja zawsze przecież to nie możliwe, to sama akcyza nawet nie jest i wtedy zaczyna się już inna rozmowa - czyli przekonanie nas w ten sposób, że rzeczoznawca itp idzie to obejść. Po jakimś czasie auta w ten sposób sprzedawane i tak zostają sprzedane. Tylko, że żaden kupujący nie wyda się później że wtopił i opłaty go zjadły :D pozdro !

No tak tylko za opłaty odpowiada importer. Gorzej jest jak w urzędzie celnym handlarz powie że auto ma 500 tys. km przebiegu lub jest po zalaniu - ten ślad zostaje i często urzędy wracają do takich aut rzeczywiście zweryfikować czy przebieg był oryginalny.
Rzeczoznawca najczęściej stwierdza że auto jest uszkodzone pod względem mechanicznym lub pod względem blacharskim ale nie w każdym urzędzie celnym taka ,,ekspercka,, opinia przechodzi.
Przeglądy/inspekcje Audi A6 przed zakupem - Szczegóły
Avatar użytkownika
moto-zakup
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 93
Dołączył(a): 2015-03-14, 17:04
Model: A6 C6
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: INNY
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2010
Imię: Dominik


Powrót do C6 (2004-2011)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości