Zakup Audi A6 Avant - 2.5 TDI + Quattro

Zakup Audi A6 Avant - 2.5 TDI + Quattro

Postprzez Rafik » 2015-09-07, 18:29

Drodzy forumowicze

Mam zamiar kupić moje pierwsze auto i na chwilę obecną rozważam właśnie Audi A6 Avant. I mam spory dylemat bo nie wiem na jaki silnik i napęd się zdecydować. Do tej pory jeździłem Fordem Mondeo 1.6 benzyna/gaz (auto rodziców) i był to muł niesamowity :D . Jedynym plusem tego auta było spalanie ale jego dynamika wręcz stwarzała zagrożenie w ruchu drogowym <rotfl> . Jako pasażer jeździłem sporo z moim kolegą jego Borą 1.9 TDI 115 KM/310 NM. Tak więc doświadczenie mam małe ale skrajne bo Ford ociężały i jego przyspieszenie bliskie zera, a z drugiej strony bora - średnich rozmiarów, dynamiczne auto.

No i tu zaczynają się schody. W Borze kolegi nawet na trzecim biegu wciśnięci gazu ponad połowę kończy się włączeniem ASRu i jest po zabawie. Patrząc na gabaryty A6 i znając historię Bory szukam złotego środka. Pomyślałem sobie 2.5 TDI + Quattro to jest to :!: Ale trafiłem na post o silnikach napisany przez Pana Piotra i zbladłem :-/ Jeżeli zechcę kupić A6C5 w takim układzie to albo czeka mnie opcja ze zużywającym się rozrządem (AKE) albo wariującym układem zasilania (BDH).

Mam nieduży budżet i wiem, że zakupione auto będzie wymagało wkładu finansowego. Jak to jest z tymi silnikami ? Jak często padają rozrządy i to sterowanie ? Jak poznać auto, którego silnik jest w złym stanie ?
Rafik
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2015-09-07, 14:20
Model: Nie mam
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 2003
Imię: Rafał

Re: Zakup Audi A6 Avant - 2.5 TDI + Quattro

Postprzez Cienki1407 » 2015-09-08, 11:17

No właśnie jak masz mały budżet to ja bym się nie brał za kupno Diesla w Audi.Poniżej 10 tysięcy są same szroty pułapki.Dolicz sobie do tego wymianę filtrów,oleju i rozrządu na start to już masz 2500 na dzień dobry ;-) Wiadomo najlepiej kupić silnik z oznaczeniem BAU ale te chyba zaczynały się od 2004 rocznika więc trzeba mieć na nie troszkę kasy + jak jesteś nowym kierowcą dolicz sobie sporą sumkę ubezpieczenia auta.Jeśli nie masz zniżek a same zwyżki to 2700 lekko Ci wyjdzie.Jak weźmiesz auto np z ojcem, który ma max zniżki to zapłacisz z 900 parę złotych.Jak już kup coś po liftowego.Tak samo dużo zależy na co trafisz i jak dbał poprzedni właściciel.Jak kupisz auto w automacie to też czeka Cię dodatkowy koszt wymiany oleju jeśli będzie taka konieczność a to też jest liczone coś koło tysiąca złotych.Co do objawów to jest tego od groma.Zdarza się tak, że auto przy zakupie chodzi elegancko a przyjedziesz do domu już wychodzi co jest nie tak.Może dymić przy starcie ostro, zajechana turbina i wiele innych.Tak jak napisałem na początku rozważ tą dezycję bo na samym początku już będziesz musiał wpakować na filtry,olej i rozrząd trochę kasy aby unormować wszystko.Fajne egzemplarze chodzą po 11-12 tysięcy w górę.
Avatar użytkownika
Cienki1407
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 174
Dołączył(a): 2014-12-20, 19:39
Lokalizacja: Trójmiasto
Model: A6 C5
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI BFC 163KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Multitronic
Rok: 2002
Imię: Grzegorz

Re: Zakup Audi A6 Avant - 2.5 TDI + Quattro

Postprzez bendzji » 2015-09-08, 11:43

Jak nie masz rodziny i nie potrzebne ci tak duże auto to szukaj A4 B5
BYŁY : A4 B5 1.9TDI TIP , A6 C5 2.4 MULTI , A6 C6 3.0TDI MAN , A4 B5 1.8T TIP JEST : Ford Smax 2.0TDCI automat , A4 B7 2.0TDI MULTI
bendzji
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 1460
Dołączył(a): 2014-05-25, 07:40
Lokalizacja: Września
Model: A4
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0TDI BLB 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Multitronic
Rok: 2005
Imię: Michał

Re: Zakup Audi A6 Avant - 2.5 TDI + Quattro

Postprzez tx-didi » 2015-09-13, 20:11

Rafik,

w poscie Piotra nie ma nawet cienia przesady. Sinik generalnie jest zajebisty (kazda edycja)..... jak jest w pelni sprawny. Niestety jego utrzymanie w stanie sprawnosci jest naprawde bardzo kosztowne.

Moim zdaniem do zakupu 2.5 tdi mozna podchodzic dysponujac dodatkowo budzetem na poziomie min 10 tysiecy - nie oznacza to, ze tyle faktycznie bedzie potrzebne - ale przynajmniej bedziesz mogl naprawic gdyby bylo.

Zdecydowanie rowniez polecam ogladanie samochodow z osoba, ktora juz 'sie zna', dysponuje interfejsem diagnostycznym oraz potrafi interpretowac jego odczyty.

Silnik ma jedna zalete przy zakupie - opinie o nim sa tak fatalne, ze znakomicie obniza to ceny.... nawet calkiem dobrych egzemplarzy.
tx-didi
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 52
Dołączył(a): 2013-06-11, 18:50
Lokalizacja: Krakow
Model: A8 D2,A3 8L
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Benzyna
Silnik: INNY
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2002
Imię: Zdzislaw


Powrót do C5 (1997-2004)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron