zakup kontrolowany a6 c6

zakup kontrolowany a6 c6

Postprzez jarek » 2015-08-14, 19:07

Witam szanownych kolegów,czy ktoś mógłby mi poradzić,jaki silnik wybrać do c6 ,auto będzie robiło około 600-800 kilometrów w miesiącu w koło domu.Podoba mi się 2.7 tdi ale myślę o 2.0 tdi po 2007 r. bo słyszałem że zostały poprawione po tym roczniku.Z koleji 2.7 tdi odradzają mi koledzy bo podobno jest to silnik na trasy ,w koło domu szybko szlak go trafi ,no i teraz sam nie wiem co kupić.Chciałbym go w manualu i bez quatro kupić ale tip tronik też rewelka proszę o rady i opinie ...
jarek
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2015-08-14, 18:16
Model: A6 C6
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.7TDI BPP 179KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2008

Re: zakup kontrolowany a6 c6

Postprzez Arturr » 2015-08-14, 23:02

Na takie przebiegi to szukaj 4.2 v8, szkoda diesla męczyć
Arturr
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 78
Dołączył(a): 2014-08-13, 18:24
Model: A6 C6
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.7TDI BPP 179KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2007

Re: zakup kontrolowany a6 c6

Postprzez Piotruś » 2015-08-15, 07:42

Arturr napisał(a):,jaki silnik wybrać do c6 ,auto będzie robiło około 600-800 kilometrów w miesiącu w koło domu.

Prawdę mówiąc, pragmatycznie, do takich przebiegów robionych wkoło komina, wcale nie kupuje się A6, bo żaden silnik nie będzie tym zachwycony.
Właśnie dlatego, że żadne A6 nie jest przeznaczone do tak specyficznej eksploatacji, moim zdaniem, nie ma optymalnej odpowiedzi na Twoje pytanie, ani nawet nie istnieje mniejsze zło.

jarek napisał(a):Podoba mi się 2.7 tdi ale myślę o 2.0 tdi po 2007 r. bo słyszałem że zostały poprawione po tym roczniku.

Bardzo źle słyszałeś. Największą zakałę 2.0TDi ("imbusik") wstępnie wyeliminowano w 2009 roku, a tak konkretnie to dopiero w listopadzie 2010.
Nie znaczy to, że ewentualny zakup 2,7TDi z 2007 byłby bardziej bezpieczny (technicznie), nie mówiąc o drastycznie większych kosztach ewentualnych napraw jednostki V6 ... .

jarek napisał(a):Z koleji 2.7 tdi odradzają mi koledzy bo podobno jest to silnik na trasy ,w koło domu szybko szlak go trafi

A dlaczego 2,7 jeżdżone wokół komina miałby być mniej trwały od tak samo jeżdżonego 2.0 <mysli> :?:
Wiadomo, że V6-tka będzie droższa w naprawach i w zwykłej eksploatacji (paliwo, oleje, etc.), ale żeby miała się skończyć szybciej od R4 tylko dlatego, że jeździ w miejscu, to ja związku nie widzę. Twoi kumple powielają jedynie stereotypy i legendy ... .

jarek napisał(a):Chciałbym go w manualu i bez quatro kupić ale tip tronik też rewelka proszę o rady i opinie ...

Ten dylemat akurat Cię nie dotyczy, bo z przednim napędem, zarówno 2,0 jak i 2,7 były zestawiane WYŁĄCZNIE z multitronikiem, a takiego błędu przecież nie popełnisz 8-) .

Reasumując: A6 tka to świetne auto i klasa sama w sobie ale na pewno nie do planowanego przez Ciebie charakteru eksploatacji. A jeśli innego rozwiązania nie ma i musi być A6, to kieruj się faktycznym stanem technicznym wybranych egzemplarzy, bo spieprzyć może się zarówno 2.0 jak i 2.7 .
Naprawy 2,7 będą potencjalnie droższe.
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Re: zakup kontrolowany a6 c6

Postprzez jarek » 2015-08-15, 17:32

Witam Szanownych kolegów i dziękuje za szybkie odpowiedzi,wydaje mi się że zostanę przy zakupie 2.0 manual w sedanie ,czy ktoś z forum ma taki motor i mógłby się podzielić własną opinią czy te wałki pompy olejowej oraz wtryski padają w każdym silniku, czy jak w lotto <mysli> Mam do wydania na auto 30 tyś ,szału nie ma ale będe szukał coś młodego albo z dobrym przebiegiem ,proszę o jakieś uwagi i rady na co zwracać uwagę przy zakupie, jaki rocznik lepszy, do ilu km.. przebieg itp.Z góry dziękuję za wypowiedzi
jarek
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2015-08-14, 18:16
Model: A6 C6
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.7TDI BPP 179KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2008

Re: zakup kontrolowany a6 c6

Postprzez zibi06 » 2015-08-15, 19:03

jarek napisał(a):na auto 30 tyś ,szału nie ma ale będe szukał coś młodego albo z dobrym przebiegiem

jarek
, zrobisz jak uważasz ale w tych pieniądzach, nic w miarę normalnego nie dostaniesz, nawet biorąc pod wzgląd "nowsze" 2,0tdi C6 z silnikiem z pompowtryskach (silnik o oznaczeniu trzyliterowym) .. Nawet Superb II w tej kwocie z dużym prawdopodobieństwem może być miną.. Nie będzie to nic młodego i małym (oryginalnym) przebiegiem.
Avatar użytkownika
zibi06
-#Admin
-#Admin
 
Posty: 1585
Dołączył(a): 2013-06-02, 23:04
Lokalizacja: Pomorskie
Model: Nie mam
Nadwozie: SUV
Zasilanie: Benzyna
Silnik: INNY
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2014

Re: zakup kontrolowany a6 c6

Postprzez d700 » 2015-09-14, 16:25

Witam mam pytanie a tak ogólnie to męczy mnie coś tak takiego mój dobry znajomy kupił audi A6 C6 2005 r z silnikiem 2.0 blb przebieg 189tys możecie mi coś powiedzieć więcej na temat tego silnika jakie posiada waday bo prosił mnie bym mu cis więcej na ten temat powiedzieć by wiedzieć czego się będzie spodziewać po jakimś czasie

Mnie Się wydaje że przebieg był.kręcony bo siedzenia to tak obtarte że szok kiera trochę widać że obtarta ale ja ogólnie zauważyłem że raczej była zieniana bo jakoś tak inaczej wyglądała zresztą nie jestem w 100 % pewny auto było kupione w komisie tak.więc zawieke bym sobie nie obiecywał bo właściciel mówił że olej był wymieniany przy 180 tys a serwis olejowy się kończy za ok 5tys wg komputera coś mi to.auto dziwnie podchodzi poradzcie na co.mam patrzeć bo rozrząd napewno do wymiany i olej to mu powiedziałem wnętrze nawet ładne ale kompletnie zaniedbane pod względem porządku no.i te siedzenia jakby miał ze 400tys nawalone coś powiem wam że widziałem auto po 450tys to tak nie wyglądało a to to trochę się boję że autko mogło mieć jakieś odchyły i jeszcze jeden problem który mnie nurtuje i to bardzo w komisie sprzedawca mówił mu ale niewiem czy tylko mówił bo powiedział że auto posiada mmi 2g Basic ale nie widzę by miało gdzieś moduł nawigacji poza cd Playerem w schowku konsola ma w przyciskach nav ja nie widzę by tam.navi była i wydaje mi się że konsola była zmieniana złej uboższej na tą z mmi bardziej konkretną niewiem.jak to sprawdzić skóry że taką książkę aż napisałem ale to da ważne dla mnie informacje które zamierzam podkreślić wiedz proszę o doradztwo w związku z moim postem

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
d700
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2014-12-13, 22:35


Powrót do C6 (2004-2011)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości