Zawias drzwi A6C5, Passat, Golf....

Regulamin działu
Regulamin Forum Giełda, Handel, Usługi a w skrócie - F.G.H.U.

14. Warunkiem umieszczenia ogłoszenia w dziale sprzedam jest posiadanie minimum 20 postów.
15. W przypadku sprzedaży samochodu bądź części, obowiązkowy jest pełny opis plus zdjęcie ( w przypadku części ) lub zdjęcia ( w przypadku samochodu ) podanie ceny oraz, formy kontaktu ze sprzedającym. Link do strony aukcyjnej jest tylko dodatkiem.
16. Jeśli wystąpił problem z umieszczeniem zdjęć bądź wklejeniem opisu, umieść link w ogłoszeniu i zgłoś sprawę do osób odpowiedzialnych za forum.
17. W przypadku usługi bądź innej rzeczy obowiązują te same zasady jak w punkcie 15. regulaminu F.G.H.U.
18. Dział sprzedam to nie miejsce na dyskusję, ocenę sprzedawanego samochodu bądź części. W przypadku pytań - kontakt wyłącznie ze sprzedającym.
Ekipa Forum nie ponosi żadnej odpowiedzialności za części, pojazdy lub inne rzeczy sprzedawane przez Użytkowników, transakcje zawierane pomiędzy Użytkownikami Forum, oraz nie jest stroną w ewentualnych sporach.

Zawias drzwi A6C5, Passat, Golf....

Postprzez RomanS » 2013-08-02, 13:27

Mam na sprzedaż zawias drzwi przednich pasażera (prawe) górny. Zawias kupiony razem z zawiasem lewych drzwi, po stwierdzeniu luzów. Wymieniałem zawiasy górne aby nie doszło do powstania luzów na dolnych, które są meeegadrogie <szok> . Okazało się, że zawias drzwi prawych nie miał luzu tylko się odkręciła śruba mocująca <wnerw>

W związku z powyższym mam na zbyciu nowy zawias, prosto z ASO, nawet nie przymierzany :)

Nr katalogowy to 6X0831402H

Wg info z ETKI zawias ten pasuje do następujących pojazdów:

Audi A3 01-03
Audi A6 98-03
VW Bora 99-03
VW Golf 98-03
VW LUPO 99-03
VW PASSAT 97-03

i jest to nowa wersja (zamienna) dla innych numerów występujących : 6E0831402B, 6E0831402C, 1J0831402A, 1J0831402C.
Czym się różni ? Z tego co widać, niektóre wersje mają łączenie obu części przy użyciu wkręcanej z boku śrubki na imbus a inne mają nakręcaną osiowo nakrętkę. Obie wersje były stosowane równolegle (różni producenci ?).

Co do lat zastosowania to jak widać powyżej zawsze kończy się na roku 2003 ale wynika to tylko z faktu, że zamienność mogłem sprawdzać tylko w starej ETCE z 2003 roku. Generalnie należy przyjąć, że stosowano je do końca produkcji danego modelu, czyli np. Audi A6C5 czy VW Passat B5 i B5FL.
Nie ma znaczenia czy sedan czy avant.

Zdjęcie przedstawia oferowany zawias.

Co do ceny to kosztuje on w ASO 67,28 zł. Ja chciałbym go sprzedać za 50 zł + koszty przesyłki.

Wiem, że to więcej niż używane zawiasy na Allegro ale jak ktoś chciałby tanio, to mogę też sprzedać mój używany :) W końcu wiem, dlaczego wymieniałem :).

Kontakt na PW.

Obrazek
Avatar użytkownika
RomanS
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 685
Dołączył(a): 2013-05-31, 10:20
Lokalizacja: Poznań
Model: A6 C5
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI AKE 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2000

Postprzez Przemcio » 2013-08-02, 13:28

RomanS, a nie możesz go poprostu oddac?
ni ma podpisu
Avatar użytkownika
Przemcio
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 855
Dołączył(a): 2013-06-01, 11:28
Lokalizacja: Waldsee/ Deutschland
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: INNY
Napęd: RWD
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2012

Postprzez RomanS » 2013-08-02, 14:04

Próbowałem w 2 dni po zakupie ale "kulczykowi" ludzie nie dostali na to zgody :roll:
Wszyscy chcą tylko sprzedawać :-) . Chciałem tez na coś wymienić, tak żebym dopłacił i tez nic z tego. Mam kupić osobno a tego nie przyjmą :roll:
Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości

Pozdrawiam, Roman
Avatar użytkownika
RomanS
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 685
Dołączył(a): 2013-05-31, 10:20
Lokalizacja: Poznań
Model: A6 C5
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI AKE 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2000

Postprzez maro_stg » 2013-08-05, 20:48

RomanS napisał(a):Próbowałem w 2 dni po zakupie ale "kulczykowi" ludzie nie dostali na to zgody :roll:
Wszyscy chcą tylko sprzedawać :-) . Chciałem tez na coś wymienić, tak żebym dopłacił i tez nic z tego. Mam kupić osobno a tego nie przyjmą :roll:


niestety przyjęcie zwrotu to już dobra wola sprzedającego nie muszą się zgodzić :)
Avatar użytkownika
maro_stg
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 8
Dołączył(a): 2013-07-27, 22:45
Lokalizacja: Starogard Gdański
Zasilanie: Benzyna+LPG
Silnik: INNY
Napęd: RWD
Skrzynia: Automat
Rok: 2007
Imię: Marcin

Postprzez lgorek » 2013-08-28, 18:36

hmm jak kupowałeś wysyłkowo (online) to masz prawo oddać jak tradycyjnie to jw
lgorek
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 13
Dołączył(a): 2013-08-22, 22:47
Lokalizacja: DeTe
Model: A6 C5
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI AFB 150KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1999

Postprzez Przemcio » 2013-08-28, 19:50

maro_stg napisał(a):niestety przyjęcie zwrotu to już dobra wola sprzedającego nie muszą się zgodzić
widac ze znasz prawo :) masz 30dni na oddanie towaru z nie wazne jakiego powodu masz prawo towar wymienic na drozszy naturalnie z doplata lub oddac i wziac tanszy obojetnie czy towar jest z przeceny wyprzedazy czy innej promocji wazne aby nie byl uzywany i mial swoja metke nalepke itd

To sa nasze prawa i trzeba to wiedziec czesto w galeriach robie raban jak mojej zonie czegos nie chca przyjac to normalnie informuje sprzedawce ze cos wymieniam jak nie chce mi oodac kasy i normalnie wychodze oni dokladnie to wiedza ze prawo stoi po twojej str a wewnetrzne regulaminy wywieszki i steple na paragonach o nie mozliwosci zwrotu poprostu nie maja mocy :mrgreen:
ni ma podpisu
Avatar użytkownika
Przemcio
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 855
Dołączył(a): 2013-06-01, 11:28
Lokalizacja: Waldsee/ Deutschland
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: INNY
Napęd: RWD
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2012

Postprzez RomanS » 2013-08-28, 23:51

Przemcio, kupiłem na fakturę na firmę, więc nie jest to sprzedaż konsumencka, może to ma znaczenie ?
Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości

Pozdrawiam, Roman
Avatar użytkownika
RomanS
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 685
Dołączył(a): 2013-05-31, 10:20
Lokalizacja: Poznań
Model: A6 C5
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI AKE 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2000

Postprzez Przemcio » 2013-08-29, 16:04

RomanS napisał(a):Przemcio, kupiłem na fakturę na firmę, więc nie jest to sprzedaż konsumencka, może to ma znaczenie ?
nie wiem czy to ma jakies znaczenie ale tak czy inaczej kupiłeś a teraz tego nie potrzebujesz i na pewno masz prawo do zwrotów to jest przeciez logiczne
ni ma podpisu
Avatar użytkownika
Przemcio
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 855
Dołączył(a): 2013-06-01, 11:28
Lokalizacja: Waldsee/ Deutschland
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: INNY
Napęd: RWD
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2012

Postprzez maro_stg » 2013-09-02, 18:31

Przemcio napisał(a):
RomanS napisał(a):Przemcio, kupiłem na fakturę na firmę, więc nie jest to sprzedaż konsumencka, może to ma znaczenie ?
nie wiem czy to ma jakies znaczenie ale tak czy inaczej kupiłeś a teraz tego nie potrzebujesz i na pewno masz prawo do zwrotów to jest przeciez logiczne


kolego jesteś z twoim twierdzeniem w błędzie, na jaki przepis się powołujesz?
Sprzedawca nie ma obowiązku przyjąć towaru zakupionego jest to dobra wola sprzedającego, Zakup nie był dokonywany na odległość tylko w sklepie stacjonarnym i jeśli towar nie ma żadnych wad ukrytych jest to sprzedaż zgodna z umową itp. niestety oddać go nie można; natomiast można go zareklamować na podstawie gwarancji bądź ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej.
Avatar użytkownika
maro_stg
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 8
Dołączył(a): 2013-07-27, 22:45
Lokalizacja: Starogard Gdański
Zasilanie: Benzyna+LPG
Silnik: INNY
Napęd: RWD
Skrzynia: Automat
Rok: 2007
Imię: Marcin

Postprzez Przemcio » 2013-09-02, 20:39

maro_stg, czyli co kupując załóżmy spodnie pasowały Ci elegancko do butów jakie miałeś w sklepie ale do tych które przymierzałeś w domu już nie, idziesz oddajesz i koniec przecież jest ten przepis EU na to naciskało pare lat temu, masz 30 dni na oddanie towaru
ni ma podpisu
Avatar użytkownika
Przemcio
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 855
Dołączył(a): 2013-06-01, 11:28
Lokalizacja: Waldsee/ Deutschland
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: INNY
Napęd: RWD
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2012

Postprzez maro_stg » 2013-09-02, 21:02

Przemcio napisał(a):maro_stg, czyli co kupując załóżmy spodnie pasowały Ci elegancko do butów jakie miałeś w sklepie ale do tych które przymierzałeś w domu już nie, idziesz oddajesz i koniec przecież jest ten przepis EU na to naciskało pare lat temu, masz 30 dni na oddanie towaru


Niestety nie ma przepisu który wymuszałby zwrot na sprzedawcy...
Jak najbardziej są firmy najczęściej sieciowe pro-klientowskie które mają wewnętrzne ustalenia o zwrotach towarów i się na nie zgadzają. Regulacje dotyczą przepisów zakupów w internecie i tam masz 10 dni na zwrot bez podania przyczyny.
Z reguły tak jak piszesz na przykładzie spodni można wymienić, ale tj. tylko zdroworozsądkowe podejście sprzedawcy i nic więcej - przynajmniej w Polsce...
... ale trochę odbiegliśmy od tematu bo dotyczy sprzedaży zawiasu
Avatar użytkownika
maro_stg
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 8
Dołączył(a): 2013-07-27, 22:45
Lokalizacja: Starogard Gdański
Zasilanie: Benzyna+LPG
Silnik: INNY
Napęd: RWD
Skrzynia: Automat
Rok: 2007
Imię: Marcin

Postprzez nie pamietam 82 » 2013-12-06, 12:23

Przemcio, przez twój avatar nie mogę sie skupic na czytaniu postów :lol: :lol: :lol:
Avatar użytkownika
nie pamietam 82
-#Moderator
-#Moderator
 
Posty: 4634
Dołączył(a): 2013-12-05, 09:18
Lokalizacja: Opole
Model: VW Touran Cross
Nadwozie: Minivan
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.0 BMM 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: DSG
Rok: 2008
Imię: Adrian

Re: Zawias drzwi A6C5, Passat, Golf....

Postprzez RomanS » 2014-02-05, 11:01

Edytowałem pierwszego posta i zmieniłem cenę na niższą :-)
Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości

Pozdrawiam, Roman
Avatar użytkownika
RomanS
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 685
Dołączył(a): 2013-05-31, 10:20
Lokalizacja: Poznań
Model: A6 C5
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI AKE 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2000


Powrót do Sprzedam części motoryzacyjne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość