Zerowanie się godziny , daty i kilometrów

Zerowanie się godziny , daty i kilometrów

Postprzez Moraś » 2014-03-16, 18:00

Witam , posiadam Audi A6 C5 2,4 V6 165 km i przy niskich temperaturach ( -2* ) zerują mi się liczniki ( data , godzina i km dzienne ) .
Jedyne co przychodzi mi do głowy to akumulator ( miernik pokazuję 11,8 ) i nie wiem czy to już pora zmienić baterię czy przyczyna leży w czymś zupełnie innym .Dodam jeszcze że liczniki nie zerują mi się podczas rozruchu , wyzerowane są już przed odpaleniem auta a dokładnie już jak otwieram drzwi to godzina jest 0:00 bo wtedy zapalają mi się liczniki . Zeruję się godzina , data i przebieg dzienny . Wymieniony bezpiecznik nr. 15 odpowiedzialny za zegary i klime . Od niedawna liczniki zaczęły zapalać się i gasnąć jak przy zwarciu i do tego wszystkiego tak samo zachowywały się wyświetlacze przy climatroniku . Napięcie na zegarach pod obciążeniem ( Zapłon wyłączony, wtyk rozebrany i podłączony do zegarów ) wynosi 11.8 V , a dzisiaj wyglądało to trochę inaczej a mianowicie w momencie kiedy o godzinie 6,05 otworzyłem auto to godzina na zegarze była 2,05 czyli że o godzinie 4.05 zresetowały mi się liczniki . Bardzo proszę szanowne grono pasjonatów czterech kółek o pomoc i porady . Pozdrawiam i dziękuję .
Avatar użytkownika
Moraś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 191
Dołączył(a): 2014-03-16, 17:41
Model: A6 C5
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 2.4 AML 165KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2000
Imię: Marek

Re: Zerowanie się godziny , daty i kilometrów

Postprzez Przemcio » 2014-03-16, 18:26

Mialem cos takiego przy t4 w pracy i winny byl accu przy rozruchu gaslo wszystko . Po zmianie bateri wszystko wrocilo do normy

tapniete z piwnicy z licznika gazowego
ni ma podpisu
Avatar użytkownika
Przemcio
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 855
Dołączył(a): 2013-06-01, 11:28
Lokalizacja: Waldsee/ Deutschland
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: INNY
Napęd: RWD
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2012

Re: Zerowanie się godziny , daty i kilometrów

Postprzez Moraś » 2014-03-16, 18:35

Przemcio napisał(a):Mialem cos takiego przy t4 w pracy i winny byl accu przy rozruchu gaslo wszystko . Po zmianie bateri wszystko wrocilo do normy

tapniete z piwnicy z licznika gazowego

No właśnie tez myślałem nad aku ale mi ale mi zeruje się wszystko jeszcze przed rozruchem i to zbija mnie trochę z tropu <uoee> .
Avatar użytkownika
Moraś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 191
Dołączył(a): 2014-03-16, 17:41
Model: A6 C5
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 2.4 AML 165KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2000
Imię: Marek


Powrót do C5 (1997-2004)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości