Zmiana kodowania sterownika na manual w A6 C5 2.5 AKN

Re: Zmiana kodowania sterownika na manual w A6 C5 2.5 AKN

Postprzez Adek4100 » 2015-12-08, 22:42

Kolega zibi06, wyżej wrzucił tabelkę ze sterownikami i ich zastosowaniem.

Wszystkie numery sterownika z końcówką AA się zgadzają z moim sterownikiem tj:
F 4B-Y-000 001 >> 4B-Y-200 000, aczkolwiek nie mam pojęcia co one oznaczaj. Inne sterowniki już mają inne numery tylko ten jeden tworzy z moim parę.

Pełne numery mojego sterownika:

4B1 907 401 A ( DIESEL D02 )
BOSCH 0 281 010 095

Panowie liczę na waszą pomoc i jak dotąd dziękuje za wszystkie odpowiedzi. Jeździłem od elektryka do elektryka i żaden nie ma o tym pojęcia, nikt się tego nie chce podjąć jestem uzależniony od waszej pomocy i własnych próbach.

Faktycznie kolego źle podałem Ci numer tego sterownika z końcówka AA to jest 4B0 907 401 AA (a nie 4B1)

Edit 13.12.15r:

Witam ponownie, panowie, na dniach zabieram się za zmianę całego zestawu.
Kupiłem: Pompę, Pegazusa ( 4B0 907 401 AE ), zegary z fisem i manetkami, i wiążkę... ech ta wiązka, nie pomyślałem i wziąłem z Angola... roboty od groma ale zostawię wiązkę stara, na szczescie nie trzeba bedzie nic lutować, rozebrałem kostki i są te same wsówki, poprostu poprzepinam i posprawdzam co do czego idzie, wiązka do kabiny i bezpieczników zostaje. Dam znac co i jak wyszło, piszę wam jak na chwile sprawa wygląda, i aby ktos nie popełnił takiego samego błędu tzn. zmiany skrzyni na manual bez upewnienia sie co na to wszystko odpowie elektronika :)
Pozdrawiam!

Przy okazji zapytam, może posiada ktoś pinout/ schemat sterownika 4B0 907 401 AE?
Etech w swojej bazie ma tylko schemat do sterownika ktory obecnie mam w samochodzie (skrzyni automatycznej) obecny sterownik od manuala równiez jest od silnika AKN ale manuala, a od AFB jest już inny sterownik... W sumie to i tak dojdę co gdzie miernikiem ale nie zaszkodziło by mieć schemacik.

Fajnie gdyby ktoś kto ma manual w AKN podał mi numer pompy czy rzeczywiście się różnią.
Adek4100
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 17
Dołączył(a): 2015-10-28, 20:28
Model: A6 C5
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI AKN 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2000
Imię: Adrian

Re: Zmiana kodowania sterownika na manual w A6 C5 2.5 AKN

Postprzez Adek4100 » 2015-12-14, 22:59

Witam.
Audi po pomyslnej operacji ! :)

Panowie, ogromne podziękowania, za pomoc, chęci, screeny, tabelki z powyższych postów!

Zmieniłem wiązkę silnika , sterownik, sterownik pompy wtryskowej( jednak zaryzykowałem, chciaż miałem całą pompę ) manetki, zegary z fisem(które okazały sie praktycznie całe martwe) i piloty. Samochód odpalił od strzału, przejechałem się, nie ten samochód, komunikacja z ASR powróciła, przyspiesza jednakowo w każdym zakresie, nie traci mocy.

W razie jakichkolwiek pytań nt. przekładki auto -> manual pisac na maila!

adek4100@gmail.com
Adek4100
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 17
Dołączył(a): 2015-10-28, 20:28
Model: A6 C5
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI AKN 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2000
Imię: Adrian

Re: Zmiana kodowania sterownika na manual w A6 C5 2.5 AKN

Postprzez Piotr.Norbert » 2019-07-09, 04:48

rewelacyjny opis,mam składaka A4 B5,silnik AKN,dorwałem sterownik z A6 dokładnie taki jak Ty 4B0907401AE i za cholerę nie mogę na nim ruszyć,
co robię nie tak?nie taka wiązka,złe kodowanie?
zmiana kodowania jest możliwa tylko po logowaniu z pinem?
pytałeś o pompę z manuala AKN ,u mnie to 0281010889
a Ty co wstawiłeś?jaki sterownik?
swoją drogą to już fora przesunęły się na B6 B7 i C6 C7 i dalej,coraz mniej ludzi dłubie w B5 i C5,mam sentyment do tych samochodów i ciężko mi się jakoś przestawić na te nowości,przez te poczciwe dwudziestolatki już trochę nie przespanych nocy na googlowaniu i forumowaniu poszło,
pozdrawiam i chylę czoła za znakomitą przekładkę
Piotr.Norbert
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 75
Dołączył(a): 2016-02-19, 03:31
Model: A4
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.5TDI AKN 150KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 2000
Imię: Norbert

Poprzednia strona

Powrót do C5 (1997-2004)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości