Zmiana rozrządu, problem z czujnikiem faz i nastawnikiem

Zmiana rozrządu, problem z czujnikiem faz i nastawnikiem

Postprzez bury123456 » 2016-06-04, 16:45

Witam, problem mam taki ze został zmieniony rozrząd gdyż nadeszła jego poro i podejrzewałem że jest źle ustawiony ponieważ w VAG pokazuje się błąd Czujnika 16730. Zostało zrobione to zgodnie jak powinna czyli blokady, lecz po wymianie błąd dalej świeci. Sprawdziłem bloki pomiarowe 90 i 93. w Bloku 93 po odpaleniu silnika zimnego jest w 3.4 okienku 0,0, a w tym samum momencie w bloku 90 jest tak ze w bloku 4 jest zero i nic się nie dzieje, a w bloku 3 kąt skacze od -4 do 0. I po dodaniu tam gdzie jest 0 to fazy zmieniają się do 25, a tam gdzie kąt falował zmieniają się ale do -37. po rozgrzaniu sie silnika w bloku 93 zmieniają sie wartości, czasem jest -2 , 0 lub -2 , -2. Co jest tego przyczyną???? i dlaczego czujnik dalej pokazuje błąd jak został zmieniony a rozrząd dobrze ustawiony i chodzi mi czy to są objawy ze nastawnik jest całkowicie uszkodzony i nie zmienia się pod ciśnieniem tylko przy zwiększeniu obrotów wałek wypycha do tyłu i dlatego zmienia kąt na minus a nie na plus jak powinien, a tam gdzie jest błąd czujnika wszystko chodzi dobrze,a błąd jest
bury123456
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2016-06-04, 16:41
Model: A6 C5
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Benzyna+LPG
Silnik: 2.4 APS 165KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2000

Re: Zmiana rozrządu, problem z czujnikiem faz i nastawnikiem

Postprzez tutajspamuj » 2016-06-05, 11:53

Cześć,
Podpiam się pod post.
zadałem tu pytanie, ale nikt jeszcze się nie wypowiedział:
zdjecie-czujnika-polozenia-walka-rozrzadu-t4957.html
u mnie również cały czas jest ten błąd, mam problemy z odpaleniem na gorącym silniku, nieraz 5 min muszę czekać, żeby odpalić. dzieje się to tylko gdy go zadusze - tj za szybko puszcze sprzęgło i tym samym za mało gazu. potem przy odpaleniu tylko słychać jak rozrusznik kręci i kręci... nie słychać żadnego zapłonu w cylnindrze. a po ok 5 min. ja odjął, odpala od 1 strzału.
tutajspamuj
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 5
Dołączył(a): 2016-03-30, 10:11
Model: A6 C5
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Benzyna+LPG
Silnik: 1.8 ANB 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 1999
Imię: Grzegorz


Powrót do C5 (1997-2004)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość