Zmiana silnika

Zmiana silnika

Postprzez Deduch » 2014-11-26, 11:24

Witam wszystkich, potrzebuje pomocy w takiej sprawie. Kupilem Audi A6 z silnikiem benzynowym 2.4. Fabrycznie auto bylo dieslem, ale poprzedni wlasciciel wymienil silnik na benzyne tyle ze w dowodzie rejestracyjnym jak i karcie pojazdu widnieje ze auto ma 125kw czyli 170km i tu jest problem, bo jest to silnik ALW 136km. Rozmawialem z poprzdednim wlascicielem i powiedzial ze w ramach przeprosin moze wymienic komputer na 170km i moje pytanie jest takie czy w ogole jest to mozliwe aby wymienic sam komputer? Czy wszystko po takiej wymianie bedzie dzialac jak nalezy? Jaki jest koszt takiej roboty z czesciami? Czy jest ktos moze z moich okolic kto moglby zerknac i sprawdzic wszystko? Chcialbym zeby wszystko gralo, bo jak przyjdzie mi sprzedac auto, to nie chce miec problemow. Przepraszam, jesli w nieodpowiednim miejscu zakladam watek, ale jestem tutaj swiezak. Pozdrawiam
Deduch
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2014-11-26, 11:21
Model: A6 C5
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 2.4 ALW 136KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 2002
Imię: Radek

Re: Zmiana silnika

Postprzez Piotruś » 2014-11-26, 12:17

Zrobisz jak będziesz uważał ale ja na Twoim miejscu zażądałbym od poprzednika dokumentów (rachunku lub umowy zakupu) silnika AKTUALNIE pracującego w Twoim samochodzie, jak tez odpowiedniego aneksu do Waszej Umowy Kupna. Z tymi dokumentami udałbym się do Wydziału Komunikacji (i najprawdopodobniej również na Stację Diagnostyczną) żeby zamknąć cała sprawę - raz na zawsze - zgodnie z prawem.

Naturalnie nie chodzi mi tutaj o zadną sztukę dla sztuki, tylko o to, że w PL jakieś 98% części zamiennych pochodzi z jumy lub z innego nielegalnego obrotu, a silnik jest numerowany w kilku miejscach (nie tylko na polu numerowym) i jeżeli ktoś kiedyś dopatrzy się niezgodności, a już Nie Daj Boże, że silnik pochodzi z kradzionego auta (nie mówię, ze jest !!), czego wykluczyć się nie da - to nie to inny tylko Ty, Kolego Deduch, będziesz odpowiadał za paserstwo :!: :!:
Wykryłeś ewidentną wadę prawną w zakupionym samochodzie, wiec psim i niezbywalnym obowiązkiem sprzedającego jest sprawę wyprostować urzędowo. I oczywiście na jego koszt. W przeciwnym razie oddaj mu tego składaka i kup sobie coś mniej skombinowanego.
Naprawdę nie warto ryzykować własnej wiarygodności ani ewentualnej odpowiedzialności karnej za czyjeś niedociągnięcia. Nie te czasy !!!
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr


Powrót do C5 (1997-2004)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości