Zmiana zawieszenia z pneumatycznego na zwykłe

Zmiana zawieszenia z pneumatycznego na zwykłe

Postprzez wojtas199012 » 2017-01-05, 20:06

Witam .
Mam Audi A6 C6 2.7 2009 avant z pneumatycznym zawieszeniem. Fajna sprawa ale moje auto ma już sporo najechane, fakt że nie na polskich drogach no ale ma. I moje pytanie jest takie jak wygląda przełożenie zawieszenia na zwykłe co trzeba przerobić pod względem mechaniki i elektroniki, jakie części potrzebuje? Auto jest super ale jak przyjedzie ewentualna naprawa to szok, ceny zawieszenia kosmiczne. A zwykłe zawieszenie przystępne.

Pozdrawiam :)
wojtas199012
-#Forumowicz
-#Forumowicz
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2017-01-05, 19:55
Model: A6 C6
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.7 TDI CANA 190KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Automat
Rok: 2009
Imię: Wojtek

Re: Zmiana zawieszenia z pneumatycznego na zwykłe

Postprzez Piotruś » 2017-01-06, 08:28

Moim zdaniem C6 (i to poliftowe), nawet z dużym (choć to pojęcie względne) przebiegiem jest zbyt "świeże", by dokonywać aż tak drastycznych przeróbek.
W tym aucie pneumatyka jest znacznie bardziej "zakorzeniona" w szereg różnych podzespołów i systemów aniżeli to było w serii C5.

Trafiłeś tutaj szukając porady, więc ja mam dla Ciebie taką, że skoro technicznie lub finansowo przerasta Cię wizja ewentualnej naprawy, to po prostu sprzedaj to auto dopóki jest sprawne.
Osobiście idę niemal o każdy zakład, że jest to najbardziej ZASADNE TECHNICZNIE i EKONOMICZNIE wyjście z sytuacji.
Pozbywając się auta zanim jest w pełni sprawne i inwestując (do pozyskanej kasy) kwotę ewentualnej przeróbki na zwykły zawias, na pewno wystarczy Ci pieniędzy na inny, nie tak skomplikowany w naprawach i nie tak kosztowny w serwisowaniu jak Audi A6.

Ja oczywiście doskonale rozumiem ludzi, którym już dawno znudziło się pakować drogie tysiące PLNów w pneumatykę mocno zaniedbanych Allroadów C5, przez co decydują się na założenie zwykłego zestawu zawieszeń.
Ale żeby porywać się na cos takiego w kilkuletnim C6 ... moim zdaniem ... całkowicie chybiony pomysł ... .
Pozdrawiam. Piotr.
Obrazek
Złote myśli: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Avatar użytkownika
Piotruś
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 3931
Dołączył(a): 2013-05-30, 19:49
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: Nie mam
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 1996
Imię: Piotr

Re: Zmiana zawieszenia z pneumatycznego na zwykłe

Postprzez HQ-Automotive » 2017-04-18, 10:55

Ciekawa porada, szczególnie ze sprzedażą auta póki pneumatyka jest sprawna i działa, tylko z drugiej strony przyszły kupujący będzie miał do Ciebie pretensje jeżeli zaraz mu się wysypie. Moim zdaniem zmiana na zwykłe zawieszenie kompletnie mija się tutaj z celem pod względem finansowym jest to nieopłacalne, plus zabije cały komfort jazdy.
HQ-Automotive
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 82
Dołączył(a): 2016-09-06, 14:48
Model: A6 C5
Nadwozie: Sedan
Zasilanie: Benzyna+LPG
Silnik: 2.4 AGA 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Rok: 2002
Imię: Adam


Powrót do C6 (2004-2011)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość