[TIP+Q] Zmienia bieg na dwa razy

[TIP+Q] Zmienia bieg na dwa razy

Postprzez stimax » 2014-01-04, 20:31

Panowie mam pytanie może ktoś się już z tym spotkał, a mianowicie zauważyłem iż na D przy zmianie z 3 na 4, auto zmienia bieg jak by na dwa razy. I tylko w tym wypadku przy zmianie manualnej nie ma tego efektu, przy S niestety jeszcze nie sprawdziłem.

Czy ktoś może już się z tym spotkał? Czy jest się czego bać? ;)
W środe jestem umówiony na wymiane oleju w skrzyni (całego) ponieważ nie wiem co tam jest w środku, z tego co udało mi się wyczytać to mechanik powinien zrobić po tej wymianie adaptacje ewentualnie wgranie nowego softu ale to już w ASO.
stimax
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 145
Dołączył(a): 2013-12-16, 18:12
Lokalizacja: Koszalin / Sochaczew
Model: A6 C6
Zasilanie: Diesel
Silnik: 3.0TDI BMK 224KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2004

Postprzez gregor » 2014-01-04, 21:37

stimax, sprawdzałeś ewentualne błędy w sterowniku ??
Jeśli nie było błędów to możliwe że sterownik do czyszczenia lub jest jakieś mechaniczne uszkodzenia skrzyni. Ale tego bez wyjęcia się nie stwierdzi :cry:
gregor
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 65
Dołączył(a): 2013-12-05, 22:15
Lokalizacja: mazowsze
Zasilanie: Benzyna+LPG
Silnik: 1.8T AGU 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Rok: 1999

Postprzez stimax » 2014-01-04, 21:40

Niestety moj kabelek bedzie dopiero w tygodniu, bede u mechanika i sprawdze bledy.

Ogolnie komfortu jazdy nie zakluca to wcale, jednak wolal bym kiedys nie stanac w srodku polski tym bardziej ze duzo jezdze ;)
Quattro jedzie jak żaden inny samochód, jednak hamuje jak każdy ... ;)
stimax
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 145
Dołączył(a): 2013-12-16, 18:12
Lokalizacja: Koszalin / Sochaczew
Model: A6 C6
Zasilanie: Diesel
Silnik: 3.0TDI BMK 224KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2004

Postprzez Przemcio » 2014-01-04, 21:40

stimax, skoro piszesz ze zmieniasz olej i jak zaznaczyles caly wiec nie jedziesz do "Pana henia" z przypadku tylko do jakiegos warsztatu od ASB? piszesz caly wiec 9,5l mozna zrobić to tylko dynamicznie lub zdemontować skrzynie i na zywca wszystko z niej wylac.

jezeli to warsztat asb adaptacje powinni zrobic sami

jezeli spuszczasz olej normalnie korkiem spustowym ro spuscisz oklo 60-70% oleju i bedzie to wymiana statyczna

adp to ciezka praca i wymaga warunkow drogowych (kolega fenomenalny mnie oswiecil) ja jestem świeżo po wymianie calej sktzyni i adp robiłem dziś.
ni ma podpisu
Avatar użytkownika
Przemcio
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 855
Dołączył(a): 2013-06-01, 11:28
Lokalizacja: Waldsee/ Deutschland
Model: Nie mam
Nadwozie: Kombi
Zasilanie: Diesel
Silnik: INNY
Napęd: RWD
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2012

Postprzez stimax » 2014-01-04, 21:47

Warsztat mi polecono. Wlasciciel kilka latek przeoral w ASO Audi, oni robia tylko AUDI/VW wiec mysle ze jakies pojecie maja (taka mam nadzieje).

Bede się musiał podpytać coś na temat adaptacji mechanika bo umówiłem się tylko na wymiane oleju. Podobno poprzedni wlasciciel zmienial olej, ale ja wychodze z zalozenia ze przy kupnie auta to uslyszysz wszystko co chcesz ;)

PS. Ostatanio bylem na wymianie napinaczy (slychac bylo rozrzad) i ogarneli się w dwa dni.
stimax
-#Klubowicz
-#Klubowicz
 
Posty: 145
Dołączył(a): 2013-12-16, 18:12
Lokalizacja: Koszalin / Sochaczew
Model: A6 C6
Zasilanie: Diesel
Silnik: 3.0TDI BMK 224KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Rok: 2004


Powrót do C6 (2004-2011)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości